Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyivel macerásabb a havi...

Mennyivel macerásabb a havi lencse használata mint a napié?

Figyelt kérdés
Most 30 db-os napi lencsém van, de hamarosan elfogy és utána szeretném kipróbálni a havit, mert szerintem árban jobban megérné, mert viszonylag sokszor hordok lencsét. Most kb fél percbe se telik ki és betenni, de nem tudom hogy a havinál ez hogy megy. Gondolom az anyaga olyan mint a napinak, nem keményebb vagy ilyesmi. A tokos löttyös tisztítós folyamat kb mennyi ideig tart illetve kb mennyi egy jobb minőségű havi lencse?

2015. jan. 8. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Havinál nagyon figyelni kell a higiéniára: hogy mindig cseréld a folyadékot, amikor belerakod a tokba este a lencsét, stb. Árban jóval olcsóbban jössz ki, viszont a fertőzések kialakulásának lehetősége megnő, hiszen mégsem mindig új lencsét teszel fel minden nap. Persze ezt embere válogatja.
2015. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj a napinál, az sokkal higiénikusabb, nekem meg is betegedett a szemem a havi lencse hordásától, igaz 10 év kellett hozzá.
2015. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát pedig sok jót hallottam a haviról is...de most már nem tudom hogy váltsak e :D
2015. jan. 8. 15:52
 4/7 A kérdező kommentje:
pedig árban jobban kijönnék belőle az biztos
2015. jan. 8. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is napit használok, már nemsokára egy éve, de rettentő drága. Szóval valószínűleg váltani fogok, de én nem havira, hanem kéthetesre. Én is ezt ajánlom inkább, mert még mindig nem olyan olcsó, mint a havi, de sokkal kisebb a fertőzés veszély, és egyébként is, az egészség megéri a pénzt ilyen szempontból.
2015. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
egy héthetes kb milyen árba van?
2015. jan. 8. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Tény, hogy a napi higiénikusabb, de annak aki sűrűn hord lencsét (vagy csak lencsét tud hordani mint pl én, mert szemüvegben nem lát) annak sokkal jobban megéri a havi.


Én 15 éve hordok lencsét, mindig havit használtam. Soha semmilyen gondom nem volt belőle.


Az új típusú szilikon hidrogél havi kontaktlencsék már nagyon jó minőségűek és kényelmesek. Magas oxigénáteresztő képességük végett a szem lélegzik alattuk, így már sokkal kisebb az esélye, hogy problémát okozzanak.


A megfelelő higiénia előírások viszont nagyon fontosak, de egyáltalán nem bonyolultak.


Ezek:


Lencse ki/be rakása előtt mindig moss kezet.

A lencse alatt a folyadékot minden nap cseréld le.

Célszerű, ha berakás előtt és kivételt követően leöblíted az ápoló folyadékkal a lencse lét oldalát. (Az új folyadékoknál dörzsölni nem kell.)

A lencsetartó tokot lehetőleg sűrűn cseréld. Legjobb ha minden havi lencsénél új tokot is bontasz. Az ápoló folyadékokhoz adnak tokokat, így nem kell külön venni. (De ha éppen nincs új, az sem katasztrófa, csak tartsd tisztán, vagy ki is főzheted a régit.)

A lencsét vízben tárolni és vízzel öblíteni szigorúan tilos! Akkor is ha nincs nálad ápolószer. Ha éppen ki kell venned és nincs mibe tenni, akkor tedd el szárazon, mert ha folyadékot öntesz rá, visszanyeri a nedvességet, de vízbe ne rakd.

Évente járj szemészeti kontrollra.


Kb ennyi.


Nem sokkal macerásabb a havi lencse használata mint a napié. Az alapszabályok betartása sok időt nem vesz el.

Az ápolószer plusz költség ugyan, de biztos, hogy gazdaságosabb, mint a napi.


Egy nagy ápolószer (360 ml) 3-4000 forint. Neten olcsóbb, ha ott rendeled! Kb másfél, két hónapig elég.

Egy jó minőségű havi lencse 6 darabos dobozban fajtától függően 9-12 000 forint. Egy hónap költsége maximum 4000 forint.


A 30 darabos havi lencse 5-8000 forint.

2015. jan. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!