Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet aludni az Air Optix...

Lehet aludni az Air Optix Aqua kontaktlencsében?

Figyelt kérdés
Én nem hallottam még róla, viszont most olvasgattam róla itt a gyakori kérdésen is, hogy többen alszanak is benne. Én igazából sosem mertem még csak szundítani sem kontaktlencsében.
2015. jan. 20. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy óra alvás még nem nagy probléma, annyit már aludtam lencsében.

De rendszeresen egész éjszaka nem aludnék lencsében, sosem tettem. Ezeknek az új lencséknek hiába nagy az oxigén áteresztése, attól még a bacik elszaporodhatnak rajta és szerintem nem egészséges.

Este én is mindig kiveszem.


Van az a night/day lencse, amiben elvileg egész éjszaka lehetne aludni, de én abban sem mernék. A szemünk világa nem játék.

2015. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg 6 éjszakát lehet aludni benne. Háááát.. én egyszer elaludtam a kocsiban kb. fél órára és szörnyen kiszáradt a szemem.
2015. jan. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem is furcsa, és pont itt írta valaki, hogy órákat alszik benne, én meg egy fél órát nem merek, pedig néha olyan jó lenne :)
2015. jan. 20. 16:19
 4/7 anonim ***** válasza:
ha 1-2 órát alszol benne, attól semmi bajod nem lesz, de én éjjelre mindig kiveszem a kontaktlencsémet :)
2015. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hiába van a Night & Day, biztos, hogy károsabb a szemednek, mintha kivennéd éjszakára. Sokan még hétvégén se teszik be, hogy pihentessék a szemüket. Oké, hogy már nagyon jó oxigénáteresztésű lencsék vannak, de akkor sem természetes a szemednek, hogy egy mű hártya rajta van.
2015. jan. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Én is hordom, szóval nem lencse-ellenes vagyok, de 30 napig 0-24 hordani szerintem nem egészséges, akármi is van a dobozra írva. De kérdezd meg a szemorvosodat, az a biztos.
2015. jan. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem ilyen kontaktlencsém van de aludtam már benne mikor úgy be voltam rúgva hogy kisebb gondom is nagyobb volt minthogy most kontaktlencsével szórakozzak.

Másnap reggel viszont kivettem és semmi bajom nem volt.


De úgy még nem aludtam benne hogy elutazok 1 napra valakihez, ott alszok majd lencsében jövök haza úgy hogy mindvégig a szememben volt.

2015. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!