Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mekkora dioptriától kell már...

Mekkora dioptriától kell már szemüveg/kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Jogsira készülök,a szemem nem tökéletes távolra -1 dioptriás mindkettő.Erre már lehet/kell hordani vezetéshez?
2015. febr. 6. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Orvosi alkalmasságin derül ki. Ha szemüveg nélkül is alkalmasnak talál rá az orvos akkor nem kell. De szerintem mindenképp kötelező lesz vezetéshez a szemüveg.
2015. febr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a háziorvosodnak megfelelő módon el tudod olvasni az ábrán a betűket, akkor nem ír elő szemüveget. Nekem is -1 es a látásom, és rájöttem, hogy nappal nem, de este jobb szemüveggel vezetni. Így csináltattam egyet. Viszont a jogsiba nem került bele, és így a rendőr nappal sem kérheti...
2015. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1.25-ös szemüvegem van, ritkán használom, tökéletesen tudok vezetni nélküle, szürkületben, ködben szoktam egyedül használni.
2015. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!