Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nekem hypermetropia-m van...

Nekem hypermetropia-m van (plussz), szemüveget hordok. Ez most hogy van?

Figyelt kérdés

olvastam mindenhol, hogy aki távollátó, annak csak olvasáshoz szükséges a szemüveg, de én nem látok jól távolra, hacsak nem eröltetem a szememet. de ha felveszem a szemüvegemet, akkor élesebben látok közelre is meg távolra is. akkor ez hogy is van??

mégegy kérdés: tud romlani egy távollátónak a szeme?



2015. jan. 28. 17:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Akinek olvasáshoz kell külön szemüveg az presbiopyás (=öregszeműség, 40-45 éves kor felett jelentkezhet). A hypermetrópia korábbi életszakaszban jelentkezhet, aztán ha a hypermetrópiás 40-45 éves lesz, akkor belép a presbióbiás korba. De addig, (40-45 éves kor alatt) egy szemüveg elég távolra is és közelre is.

A szemromlás hogy úgy mondjam előfordulhat. Ezt a szakemberek persze nem így fogalmazzák meg, de a végeredmény az, hogy a szemüveg viselése folyamán kezd nyugalmi helyzetbe helyezkedni a szemlencse, és igényli az erősebb dioptriát, mert akkor nem kell annyit alkalmazkodnia, ami leterheli az idegrendszert. De ez nem minden esetben van így. Amiatt ne hordja valaki a szemüveget, főleg ha érzi kényelmesebb vele, mert attól fél, hogy majd idővel erősebb dioptria kell. Ha valaki nem viseli, fejfájás, szédülés, hányinger, ingerültség, száraz szemérzés, fáradékonyság stb... léphet fel.

2015. jan. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!