Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az baj, ha kicsit erősebb...

Az baj, ha kicsit erősebb kontaktlencsét hordok most, mint ami kellene?

Figyelt kérdés

2,5 éve van kontaktlencsém. Fél évente szoktam járni ellenőrzésekre, de 2,5 év alatt ugyanazok a dioptriák voltak; most januárban rendeltünk lencsét, szintén ugyanezekkel az értékekkel (bal szemem: -4,5 jobb szemem: -3,25, két és fél éve ezeket rendeljük)


Januárban kellett volna mennem kontrollra, mindig lencserendelés előtt megyek.

De nem mentem mert el voltam havazva a vizsgákkal; vidéki vagyok és itthon rendeljük a lencsét vidéken, de Pesten volt egy rakat vizsgám, tanultam...


Ezért édesapám megrendelte a lencsét január elején ugyanezekkel az értékekkel: 4,5 és 3,25

Egy dobozban 6 db lencse van, és ugye nem olcsó mulatság a kontaktlencse.


Én viszont ragaszkodtam egy kontrollhoz, ma voltam az optikában, mert azt vettem észre hogy este lámpafénynél kicsit homályosak a betűk (de napközben minden rendben)

Ma megnézte az optikus és kiderült hogy a bal szemem 4,5ről 3,5-re változott, tehát javult! és a jobb szemem pedig felet javult, 3,25-ről 2,75-re javult.


De ugye apum január elején meg rendelt két doboz kontaktlencsét a régi értékeimmel (-4,5 és -3,25) és nem vagyunk olyan jó anyagi helyzetben hogy pl most az új értékekkel új lencsét rendeljünk..

pénzkidobásnak érezném meg nem is kérném a szüleimtől, mert tudom hogy minden forint számít... így olyan mintha több ezer (majdnem 10.000) ftot kidobnánk az ablakon.


Ugyanakkor aggódom is: nem lehet baj abból ha még 2-3 hónapig (amíg újból aktuális lenne a lencsék megrendelése) ezeket az erősebb lencséket hordanám?

Kb. áprilisban lesz aktuális ismét a lencserendelés akkor megrendelnénk a gyengébb lencséket.


De ugye addig nem lehet semmi baja aszememnek, ha ezeket a picivel erősebb lencséket hordom?


2015. febr. 13. 19:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Elírtam, nem is 2,5 éve van lencsém hanem kb 3,5 éve :D
2015. febr. 13. 19:20
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Sajnos ez kuka, és szerezz be olyat, ami jó a szemedre. Illetve előbb lehet, elmennék egy másik optikába is, mit mérnek ott.


Sajnos elrontod a szemed vele, ha erősebb lencsét vagy szemüveget használsz, mint kéne.

2015. febr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

HA a doboz még nincs nyitva, a második doboz, azt számlával visszaveszik!!!

Baj igen, ha túl erős lencsét hordasz. Örülj nagyon, ha javult a szemed.

vagy a 10 ezer forintot dobod ki, vagy az egészségedet.

az utóbbi sokkal többet ér. ne árts magadnak!

ha már nyitva van a második doboz is, azt se dobd ki, esetleg neten féláron eladhatod, vagy elteszed, mert pl. nekem is volt, h javult a szemem utána meg visszaromlott. Nem lehet tudni. De most, h javult, add meg az esélyét a testednek, hogy tovább gyógyuljon.

2015. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

még annyit spórolhatsz, h a maradék 3.25 ös lencsét a jelenlegi 3.5-ös szemedre hordod.

akkor csak fél adag megy veszendőbe.

2015. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te magad is írtad, hogy homályosak a betűk, tehát gondolhatod, hogy akkor nem egészséges hordani azokat a lencséket, és nyilván nem is kényelmes, hiszen nem látsz jól velük. Ha már felbontottad, akkor ki kell dobnod, de ha bontatlan, akkor visszaviheted oda, ahol vetted, hátha visszaveszik.
2015. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!