Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátó vagyok, de sportolás...

Rövidlátó vagyok, de sportoláshoz elvileg még nem hordhatok kontaktlencsét. Mi legyen?

Figyelt kérdés
Nemrég megállapították, hogy mínusz 5,75 (bal) és 6,5 (jobb) dioptriás szemem van. (Ez elvileg a koromhoz képest soknak számít). Eddig úsztam, úgyhogy nem nagyon zavart a látásom, azonban nemrég elkezdtem vízilabdázni és ott azért elég feltűnő, ráadásul jelentősen rontja a teljesítményemet... A szemész azt mondta, egy év szemüveg hordás után kezdhetnék el kontaktlencsét hordani, bár nem vagyok jártas a témában, nem tudom, ez igaz-e. Félek, hogy nem ütök meg a csapat szintjét, ezért kitesznek. Mit tegyek? Értelmes válaszokat légyszi... 14/L

2015. febr. 19. 23:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Megérdeztem az edzőmet, azt mondta, kontaktlencsével engedné, hogy játszak a meccseken.
2015. febr. 19. 23:29
 2/7 anonim ***** válasza:
Látásjavító szemműtét nem jutott eszetekbe esetleg? Nem tudom persze, mik a lehetőségeitek, de elég nagy ez a dioptria.
2015. febr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A műtétet nem lehet csak úgy elvégezni, évekig kell várni vele, ugyanis meg kell bizonyosodni arról, hogy nem fog romlani még a szeme. 14 évesen ez könnyedén bekövetkezhet, úgyhogy ez biztosan nem mentőopció, max. évek múlva jöhet szóba.
2015. febr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem kell elkezdeni szemüveget hordani, és főleg nem kell műtét.


http://www.youtube.com/watch?v=uuKB7yZrzTo


Ennyi az egész.

2015. febr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért az 5,75 (bal) és 6,5 (jobb) már elég nagy mínuszok ahhoz, hogy az ember ne vegyen szemüveget, mert rontja a szemét. Kérdező, ha így áll a helyzet, akkor beszéld meg az edzővel, hogy egy évvel elhalasztod, vagy hogy addig nem mész meccsre, valami ilyesmit.
2015. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, a probléma megoldódott, a külföldi rokonaim rendeltek nekem egy dioptriás úszószemüveget, mind a két szem 5,5-ös, amivel már meccseken is játszhatok. :) Mégegyszer köszönöm a segítséget!
2015. febr. 20. 21:41
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nemrég megállapították, hogy mínusz 5,75 (bal) és 6,5 (jobb) dioptriás szemem van. (Ez elvileg a koromhoz képest soknak számít). " nekem 4,75 és 7,5-es lencséim vannak és gyakorlatilag 4-5 cm-en belül látok csak élesen, te hogyhogy megvoltál eddig szemüveg nélkül? o.O



az 5,5/5,5-es úszószemüveget meg nem ajánlom hosszú távon, pláne, hogy nyilván nem is a te fókusztávolságodra készült, mert csak romlani fog a szemed tőle - Magyarországon is lehet dioptriás úszószemüveget csináltatni, kérdezz rá optikában


a torna meg NEM segít - aki ilyet ajánl az nagyon felelőtlen!


emellett a kontaktlencse nem megoldás, a klóros vízben nagyon hamar kiszárad és kiesik a lencse, még úszószemüveg mellett is

2015. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!