Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elsődleges fiatalkori zöld...

Elsődleges fiatalkori zöld hályog mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Decemberben voltam szemészeten, magas volt a szemnyomás nem tudták miért. Most mentem kontrollra, másik doki volt megvizsgált és azt mondta hogy fiatalkori zöld hályogom van.

Az ambuláns lapra az van írva nyitott zugú zöld hályog. Írt rá szemcseppet, majd egy hónap múlva kontroll.

Tudom, hogy vakságot okozhat, de ennek mennyi az esélye? Vagy más komolyabb gondot okozhat? Kicsit megijedtem..


16/f



2015. febr. 20. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Az állapotot fenn tudják tartani például szemcseppekkel. Úgyhogy ne izgulj!
2015. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha megfelelő kezelést kapok, akkor ha nem is múlik el 100%-ig de a romlás megfékezhető? Nekem már ez is elég, csak lássak :D
2015. febr. 20. 22:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Jól kordában tartható. Figyelned kell, nem elhagyni/elfelejteni a cseppet, úgy nem lesz nagy gond. Viszont, ha roham jelentkezik (iszonyatosan elkezd fájni - értékhatáron felüli szemnyomás okozza), akkor azonnal kórház, mert az tud vakságot okozni nagyon hamar.
2015. febr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha sokat számítógépezek az kihatással van rá? Csak mert szakmámat tekintve sokat kell ülnöm a gép előtt.

2015. febr. 23. 18:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyszerre ne igyál fél liternél többet, naponta igyál meg legalább 1,5-2liter vizet, könnyen emészthető ételeket egyél, ne hajolj, azaz fejjel lefelé ne legyél, hasprést igénylő gyakorlatokat ne csinálj, azt hiszem túl nehezet emelni sem lehet, lehetőleg ne legyél sötétben. Most ennyi jut az eszembe. Viszont valóban rettentően fontos, hogy a cseppentést tartsd be rendületlenül.
2015. febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a gyógyszereket sem árt figyelni. Van amelyik megemeli a szemnyomást. Ezen kívül még a jó vérkeringés fontos nagyon. Így tehát figyelj oda az elegendő mozgásra.
2015. febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Az án történetem nagyon tanulságos...

Születésem óta zöldhályogom van!

Kislánykoromban rengeteg műtét, folyamatos ellenőrzés alatt álltam. Aztán nagylány lettem és elkerültem a szülői házból, így a cseppek, a kontroll és minden el lett hanyagolva, mert azt hittem, hogy én is ugyanolyan egészséges ember vagyok, mint a többiek, akik jól látnak.Az utóbbi években éreztem, hogy romlik rohamosan a helyzetem, mégsem mentem dokihoz. Végül idén év elején, mikor már nagyon rosszul voltam a volt barátom unszolására elmentünk dokihoz. Nagy a baj... Sok év telt el az utolsó ellenőrzés óta. Most ott tartok, hogy a jobb szememre teljesen megvakultam, a bal szememen csőlátásom van...nagyon kell magamra vigyázni

Ajánlom: A cseppeket, ahogy azt előzőleg írták, soha ne hagyd el, az alkohollal is bánj okosan,ha nem muszáj, akkor ne emelgess! A számítógép sem túl hasznos!

Glaukómás fejfájás esetén, fájdalomcsillapító, szemek pihentetése ajánlott!

Egyébként én úgy tudom, hogy a nyílt zugú lassan, de biztosan a zárt zugú pedig gyorsan és intenzíven rontja a látást!

Szóval ne ess abba a hibába, amelybe én estem: kezeld magad minden nap így nem érhet komolyabb látásvesztés!

Vigyázz magadra! Minden jót!

2015. ápr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Sajnos szakmámból kifolyólag (illetve alkalmi munkák) sokat kell gép előtt ülnöm. De igyekszem mérsékelni, pihentetni a szememet, és mozogni

2015. ápr. 23. 22:41
 9/10 anonim válasza:

Kedves 5.!

Ezeket ,hogy miket lehet es miket nem csinalni,ezeket hol latod?En nem talalom sehol.

2015. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszerre ne igyál fél liternél többet,-itt, az oldalon olvastam más zöldhályogostól

naponta igyál meg legalább 1,5-2liter vizet,-zöldhályogos ismerős tanácsolta, mert ugye a csarnokvíz felgyűlik, tehát el kell hajtani a vizet. Az egyik legjobb vízhajtó pedig a napi sok víz fogyasztása

könnyen emészthető ételeket egyél,-a saját orvosom mondta, ezen kívül az egyik honlapon is olvastam, ahol orvos válaszol a betegek feltett kérdéseire

ne hajolj, azaz fejjel lefelé ne legyél, hasprést igénylő gyakorlatokat ne csinálj,-a neten olvastam, pluszban tanácsként kaptam zöldhályogostól

lehetőleg ne legyél sötétben-egyik honlapon olvastam, pluszban a szemorvosom is mondta, csak ő úgy fejezte ki, hogy sötét napszemüveget ne viseljek, ne legyen huzamos ideig kitágulva a pupillám. mert gondolom annál kevesebb hely marad a csarnokvíznek, tehát már kevesebb is nyomja, tehát roncsolja a látóideget

gyógyszerek mellékhatása-olvastam neten, pluszban találkoztam is már nem egy gyógyszerrel, aminél mellékhatásként írva volt a szemnyomásemelkedés

jó vérkeringés-orvos mondta

2015. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!