Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tompalátás kialakulhat tizenév...

Tompalátás kialakulhat tizenéves korban? 14l

Figyelt kérdés

azért kérdezem, mert gyanakodok egy két dologra. amikor bambulok, a bal vagy a jobb (utobbi ritkábban) szemem kitér a másikhoz képest kifele kancsalít. ilyenkor kettőslátásom van, és a két kép közül az egyik lényegesen homályosabb a másiknál, és az a kép olyan szellemképszerű. látom is, meg nem is. amikor közelre nézek, akkor meg a jobb vagy a bal (itt meg a bal ritkább) bekancsalit. de ehhez nagyon közelre kell néznem (10-15 cm). ilyenkor meg a távoli tárgyakból látok kettőt, hasonló tünetekkel. (ez a szememnek megterhelő).

reggel amikor fáradt vagyok, mindenből kettőt látok, alig tudok olyankor egyetlen pontra koncentrálni. mindig ugy érzem, hogy az egyik szememet nem használom. a bal szemem romlott 1 dioptriát egy év alatt. a jobb szemem ehhez képest nem is romlott, vagy csak fél dioptriát. a szemüvegem +1,50 mindkét oldalt. sokszor fáj a szemem, a fejem számítógépezéskor, tanulásnál, olvasásnál. a távollátásban is gondok vannak. most a szememnek megfelelő szemüveg szerintem: bal oldalt +2,50, jobb oldalt +2,00 diptria. ha elfáradok, sokszor csak elbambulok, aminek következtére kifele kancsalítok. amikor becsukom a bal szememet, nem veszek észre külömbséget, vagy csak minimálisat. fordítva más a helyzet. régen sokszor csúfoltak osztálytársaim, hogy bamba vagyok. van egy kis asztigmiám a jobb szememnél, de minimális. (35)

anyám tompalátó a bal szemére, már gyerekkora óta. szemüveget hordok 6 éve, pluszosat.

lehet kezdődő tompalátásom? esetleg örökölhettem? ://



2015. márc. 2. 19:58
 1/1 anonim válasza:
Jéézusom... ha 10-15 centire lévő tárgyakra fókuszálsz, jó, hogy kettőt látsz a távoli dolgokból... -.-
2015. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!