Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse profik, kell...

Kontaktlencse profik, kell addíciót választani?

Figyelt kérdés

Már tudom milyen lencsét akarok venni mert a sok közül csak annak jó a görbülete. Azt hogy döntsem el hogy az addíciója alacsony(plan-+1,50)vagy magas(+1,75-+2,50)legyen? Mínuszos a szemem, szóval a számértékek alapján nem tudom hogy van-e összefüggés :/

itt a lencse linkje

[link]



2015. márc. 7. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:

ez egy multifokális lencse, ha minuszos a szemed, akkor ez nem neked való


kontaktlencse bemérésen és betanításon voltál?

2015. márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igen voltam, de csak egyedül ennek jó a görbülete

egyébként honnan gondolod hogy ez nem jó nekem ha a dioptriánál lehet mínuszost is választani?

2015. márc. 7. 18:00
 3/10 anonim ***** válasza:

ez egy M U L T I F O K Á L I S lencse


milyen lencsét írtak fel neked? próbalencsét nem adtak?

2015. márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Clariti-t írtak fel de az irritálta a szemem szóval ez lett kiválasztva és a próbalencse jó volt
2015. márc. 7. 18:07
 5/10 anonim ***** válasza:
adatokat, ember! dioptria, görbület?
2015. márc. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

bal: -2,50

jobb: -2,75

görbület: 8.8

2015. márc. 8. 00:41
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


ezeket találtam, de beszélj az optikusoddal!

2015. márc. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kezo86 válasza:
Mindenképpen az optikusoddal beszélj! Nekem tök frankó az optikusom, és ő rendeli meg nekem a jó lencsét (több próbalencsét is kipróbálhattam ingyen, szóval nem - csak - anyagi oka van annak, hogy tőle rendelhetem:)), és így nagyobb biztonságban érzem magam, mintha nekem kéne válogatnom. Neked ilyen lehetőséged nem volt? A szemeddel nem érdemes "szórakozni"...
2015. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Multifokális lencse nem lesz jó neked, mivel neked sima dioptriás kell csak. Pl ez: [link]

De először optikában kérj próbalencsét mert a szemed nem biztos hogy bírja.

2015. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az optikusom, az optikusod, mindenképp az optikus... Szerintem ha biztosra akarsz menni (és anyagilag megengedheted magadnak), menj el egy kontaktológus szemész szakorvoshoz. (Olyan szemorvos, aki csinál kontaktlencse betanítást, esetleg forgalmaz kontaktlencsét...stb).
2015. márc. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!