Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Kontaktlencse profik, kell addíciót választani?

Már tudom milyen lencsét akarok venni mert a sok közül csak annak jó a görbülete. Azt hogy döntsem el hogy az addíciója alacsony(plan-+1,50)vagy magas(+1,75-+2,50)legyen? Mínuszos a szemem, szóval a számértékek alapján nem tudom hogy van-e összefüggés :/

itt a lencse linkje

[link]

Keress kérdéseket hasonló témákban: szem, kontaktlencse, addíció, profi, görbület

2015. márc. 7. 17:10  Privát üzenet  

A válaszok

ez egy multifokális lencse, ha minuszos a szemed, akkor ez nem neked való

kontaktlencse bemérésen és betanításon voltál?

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2015. márc. 7. 17:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

igen voltam, de csak egyedül ennek jó a görbülete

egyébként honnan gondolod hogy ez nem jó nekem ha a dioptriánál lehet mínuszost is választani?

# 2/10Időpont 2015. márc. 7. 18:00 Privát üzenet

ez egy M U L T I F O K Á L I S lencse

milyen lencsét írtak fel neked? próbalencsét nem adtak?

# 3/10Időpont 2015. márc. 7. 18:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Clariti-t írtak fel de az irritálta a szemem szóval ez lett kiválasztva és a próbalencse jó volt

# 4/10Időpont 2015. márc. 7. 18:07 Privát üzenet
adatokat, ember! dioptria, görbület?

# 5/10Időpont 2015. márc. 7. 18:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

bal: -2,50

jobb: -2,75

görbület: 8.8

# 6/10Időpont 2015. márc. 8. 00:41 Privát üzenet

[link]

[link]

ezeket találtam, de beszélj az optikusoddal!

# 7/10Időpont 2015. márc. 8. 01:51 Privát üzenet
kezo86 nevű felhasználó válasza:

Mindenképpen az optikusoddal beszélj! Nekem tök frankó az optikusom, és ő rendeli meg nekem a jó lencsét (több próbalencsét is kipróbálhattam ingyen, szóval nem - csak - anyagi oka van annak, hogy tőle rendelhetem:)), és így nagyobb biztonságban érzem magam, mintha nekem kéne válogatnom. Neked ilyen lehetőséged nem volt? A szemeddel nem érdemes "szórakozni"...

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont 2015. márc. 9. 11:01 Privát üzenet

Multifokális lencse nem lesz jó neked, mivel neked sima dioptriás kell csak. Pl ez: [link]

De először optikában kérj próbalencsét mert a szemed nem biztos hogy bírja.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2015. márc. 9. 16:32 Privát üzenet
Az optikusom, az optikusod, mindenképp az optikus... Szerintem ha biztosra akarsz menni (és anyagilag megengedheted magadnak), menj el egy kontaktológus szemész szakorvoshoz. (Olyan szemorvos, aki csinál kontaktlencse betanítást, esetleg forgalmaz kontaktlencsét...stb).

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 2015. márc. 21. 22:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hol érdemes Budapesten kontaktlencsét venni?
Mitől maradhat a kontaktlencse kivétele után egy lenyomat a szememben? Piros kör, látszik, hogy ott volt a lencse pereme. Nem fáj vagy ilyesmi, és el is tűnik másnapra, de...
A szilikon hidrogél kontaktlencse mennyire jó? Mennyit számít a víztartalom? Szerintetek ez a lencse jó?
A kontaktlencse be-kivétel mennyi idő után megy könnyen?
Kontaktlencsét szeretnék (? )
Ha választani kéne szemüveg és kontaktlencse között melyiket választanád? Miért?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!