Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha választani kéne szemüveg...

Ha választani kéne szemüveg és kontaktlencse között melyiket választanád? Miért?

Figyelt kérdés

2014. júl. 8. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Kontaktlencse, 18 éve azt hordok.


Egyrészt mert a kiskoromat pokollá tette a szemüveg, rusnyán néztem ki benne (ráadásul a fémallergiám miatt ilyen randa műanyagkeretesek voltak, gyerekkiadásban és 80-as 90-es években pláne förtelmesek), totál tönkrevágta az önértékelésemet. Amikor 14 évesen először betettem egy kontaktlencsét és megláttam magam a tükörben, majdnem elbőgtem magam, hogy basszus, nem is vagyok annyira gusztustalanul ocsmány, mint eddig hittem. Mellesleg máig hülyén áll.


Fényérzékeny a szemem, és a sötét (átlátszatlan) napszemüvegeket kedvelem, az ilyen sima fényre sötétülős szemüveg nem elég és egyáltalán nem is tetszik.


A kontaktlencse nem párásodik be, ha netán "baleset" éri, könnyebben cserélhető (van tartalék...), ráadásul időnként változik a dioptriám, olcsóbb és egyszerűbb ennek megfelelően új lencse mint új szemüveg készíttetés x időnként.


Olyat hordok, ami ugyan csak rövid ideig hordható, de éjszaka is bennmaradhat, így megszoktam, hogy mindig tisztán látok, ha szemüveget le kell venni és csak pacákból áll a világ, az akkor is nagyon zavar, ha alvás előtt vagy ébredés után vaksi vagyok, utálok blur-effektben látni.


Nyilván vannak hátrányai is bőven, de nekem így is sokkal jobban megéri a lencse, minden szempontból.

2014. júl. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a szemüveget. A kontaktlencsében mindig száraz volt a szemem, és mióta abbahagytam, sajnos azóta is nyögöm a következményeket. :( (van, amikor úgy ébredek fel, hogy becsukni is alig tudom a szemem, olyan száraz)

Kedveltem a kontaktlencsét, de a szemüveggel sincs semmi gond, és nem okoz nekem eü problémákat.

2014. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kontaktlencsét választottam évekkel ezelőtt, mert a szemüvegből bármilyet vettem fel rondának láttam magam benne. Utálok keretek közt látni, utálom hogy nem lehet benne sportolni, úszni, meg egy csomó minden mást sem. A szemüvegem ami volt is 2 hét alatt elgörbült mindig a szára, pedig alig hordtam, állandóan ráültem, kiesett a lencse, mindig maszatos volt, törölgetni kellett. Szóval nagyon nem jött be. Már nincs szemüvegem, csak kontaktlencsém, amivel nem látok tökéletesen, mivel nem gyártanak olyan cilinder értékben ami nekem való, így gyengébbel kell beérnem. De még így is jobb mint szemüveg. Nem drága, reggel berakom és egész nap látok, nem kell vele foglalkozni, estére kiveszem... habár nem muszáj azt sem, akár hordhatnám egyfolytában egy hétig is kivétel nélkül. Olyat csak nyaralás alatt csinálok. Ja meg érzékeny a szemem, így lencsével hordhatok napszemcsit is, ez is fontos.
2014. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szemüveg. Távol áll tőlem a gondolat, hogy minden reggel felpiszkáljam a szememre a lencsét, aztán este lepiszkáljam.
2014. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mindkettőnek megvannak az előnyei/hátrányai. Ráadásul embere válogatja. Ha zavar, hogy szemüveget kell hordanod, akkor egyértelműen kontaktlencse. A kontaktlencsével járó macera, hamar megszokható és napi rutinná válik. Én felváltva hordom: itthonra jó a szemüveg, utcára kontaktlencse. Ha éppen olyan munkám van, hogy órákig a monitort kel bámulnom, akkor megint inkább szemüveg, mert 8-10 óra monitor bámulás után nekem kegyetlenül fáj a szemem kontaktlencsével és utána lehet szemcseppezni. Vízparton megint macera lehet a lencse, mert nem kéne víznek érnie, cserébe viszont hordhatsz rendes napszemüveget. Előbbi problémára alternatíva az egynapos lencse. Ez nembaj, ha elkoszolódik, vizes lesz, stb, mert másnap kidobod a kukába és kész. Nincs fertőzésveszély.
2014. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!