Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a szemfenék tükrözés és...

Mi a szemfenék tükrözés és mivel jár? Mit vizsgálnak ilyenkor?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 16:15
 1/4 anonim válasza:
Belecseppentenek a szembe, hogy kitáguljon a pupilla, és belenéznek valami kis világítóval. Utána homályos látás lesz kb.2-4óráig, fájdalommentes. Engem szoktak így csinálni..
2010. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy kell cseppenteni pupillatágítót. Attól függ, hogy miért kell vizsgálni a szemfeneket.Ha a szemész belenéz a szembe akkor először megnézi a látóidegfőt, aztán az ereket(csak a retinán láthatóak az erek szabadon az egész szervezetben), aztán az éleslátás helyét, végül a perifériás részeket.
2010. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először pupillatágitót kapsz, majd érzéstelenitő szemcseppeket is, majd ha már nem érzed, hogy csip az érzéstelenitő szemcsepp, akkor az azt jelenti, hogy már kellően el vagy zsibbadva, és kezdődhet a szemfenéktükrözés. Leültetnek a gép elé, és a doki egy kagylónak nevezett kütyüre valamilyen zselét csepegtet, és azt a kagylót helyezi a szemed felületére. A doki a gép másik oldalán vizsgálja a szemed a ráhelyezett kagylón keresztül. Egész végig előre kell nézned, ami nagyon nehéz lesz mert közben világitanak a szemedbe. Doki függő, hogy meddig vizsgál, mennyire tiszta az üvegtested, mit néz rajta, mit keres, stb... Ha nagyon a szemedbe világit, megkérheted, hogy gyengitse a fényt.

Az én első reakcióm az volt, hogy elmozdultam mikor ráhelyezték a kagylót a szememre, de az legjobb megoldás ha tűröd! Hamarabb szabadulsz. Ha kivették a kagylót, nagyon vigyázz a szemedre, mert az érzéstelentő miatt nem érzed, ha megsértenéd, és később baromira fájhat.

Ahogy múlik az érzéstelenitő hatása, úgy egy kicsit szúrni fog a szemed igyis-úgyis. Pár óráig még biztosan homályosan látsz. Ja és tiszta zselé leszel! Nekem volt hogy hetente megcsinálták! :'(

Huhh, azt hiszem hogy mindent elmondtam!

Sok sikert!

2010. febr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2010. febr. 20. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!