Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha valaki belenéz a napfogyatk...

Ha valaki belenéz a napfogyatkozásba, es szemkarosodat szenved, akkor azonnal megvakul? Vagy később is megvakulhat?

Figyelt kérdés

Tehat ha mondjuk belenézett es utana lat,aakot meg kesobb negvakulhat?

En ma neztem egy kicsit (ilyen speciális üvegen keresztül)de mielott az üvegen keresztül elkezdtem volna nézni,egy pillanatra atsiklott a napfogyatkozason a szemem,de csak a szemem sarkából lattam.Azota picit faj a szemem var lehet h csak a szemfestek miatt de ettol mar korabban is fajt a szemem.

Lehet valami bajom?Ha most ugyanugy latok mint elotte akkor ugye mar nem vakulhatok meg?



2015. márc. 20. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem is azonnal, de rövid időn belül 10-20 percen belül biztos elkezd fájni és homályosul és vagy részlegesen vakul vagy teljesen. Én is pillanatra belenéztem, de nem vakulunk meg már ha eddig nem, később néztem hegesztő pajzzsal és nem lett bajom, neked se szerintem.
2015. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oke mar tobb ora eltelt ugyhogy remelem nem lesz semmi bajom.
2015. márc. 20. 14:49
 3/3 anonim válasza:

Én 5 napszemcsivel néztem bele ! Semmi bajom , szemüveg nélkül is belenéztem és teljesen jól látok mint előtte !

Szerintem semmi bajod nem lesz nekem is szokott sajogni azóta a szemem, de semmi komoly !

2015. ápr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!