Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Megvakulhatok? Lesz valami bajom?

Megvakulhatok? Lesz valami bajom?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a napfogyatkozás és nagy úr a kíváncsiság így pár pillanatra belenéztem (tükörrel és simán is.. )

de semmi nem látszódott ..csak simán a nap..


2015. márc. 21. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak pár pillanat volt és nincsenek tüneteid, szemkáprázás, rosszabb látás, stb., akkor talán megúsztad, de nem értem, hogy minek néztél bele amikor napokkal előtte mindenütt ezt olvashattad, hogy veszélyes.
2015. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyitol semmi baj sem lesz
2015. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem fogsz megvakulni.

Életem során sokszor néztem a Napba és nyaranta napszemüveg nélkül sokat túrázom. Valamint gyakran pillantottam bele véletlenül az ívhegesztés UV fényébe is, ami után gyakran begyulladt a szaruhártyám. Tartós baja mégse lett a szememnek.

De ez nem azt jelenti hogy bele lehet nézni, hisz a szemlencse az fókuszálja a Nap UV sugarait. Valamint azt is figyelembe kell venni hogy az utóbbi években sokkal erősebb lett a Nap UV sugárzása mint például az 1980-as években volt. Ezért se nézegesd többé megfelelő védőeszköz nélkül.

2015. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!