Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Napfogyatkozáskor kb.2 másodpe...

Napfogyatkozáskor kb.2 másodpercre belenéztem a napba! Lehet bajom, ha igen, mi? Vakulás?

Figyelt kérdés
A suliba heggesztő lapon keresztül néztük,de egy pillanatra anélkül néztem,mert tovább kellett adni.....Nagyon félek,mert egy picit gyulladt a szemem és azt hallottam 1 éven belül megvakulhatok emiatt

#napfogyatkozás #maradandó szemkàrosodás
2015. márc. 20. 21:14
 1/4 Lakleventericsi válasza:
Nem hiszem eggyesek 20 masodpercig beleneztek napszemuveggel es semmi bajuk se lett!!!
2015. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Megnyugodtam kicsit ;)

2015. márc. 20. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezeket nem értem, hogy miért nem valami egészségtémakörbe írjátok.


Így tudományosan annyit tudok hozzáfűzni, hogy 2 mp egyáltalán nem egy pillanat. Az annyi idő, még kényelmesen, hangosan végigmondod, hogy „huszenegy-huszonkettő”. Amit pillanatnyi belenézésnek hívunk az legfeljebb 1-2 TIZED másodpercet jelent ténylegesen, és ennyitől VALÓSZÍNŰLEG nem lesz baja az embernek. Persze ha gyulladt a szemed, az ront az esélyeiden, de hogy mennyit, azt nem tudom, nem vagyok orvos. (Azért TILOS direkt belenézni Napba, mivel ennyire bizonytalanok az emberek, hogy mennyi idő is egy ilyen ténylegesen, meg úgy általában is elég tudatlanok.)


A másik megjegyzésem, hogy a „pillanatnál” hosszabb időre nem is érdemes belenézni, mert utána már elvakít, és megint nem látod majd a Holdat előtte, de ez megint nem az én bizniszem…

2015. márc. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Most már semmi baja a szememnek...legalábbis láthatólag

2015. márc. 20. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!