Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet bajom, ha nyitott...

Lehet bajom, ha nyitott szemmel voltam a szoláriumban?

Figyelt kérdés
Életembe előszőr voltam szoláriumban 5 percet és mivel senki sem szólt, nem igazán csuktam be a szemem és nem volt rajam védő szemüveg. Azóta kicsit fáj a szemem körül, lehet komolyabb bajom?

2015. márc. 28. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
A szem is "leéghet", kialakulhat felületi gyulladás UV-sugarak hatására, huzamosabb ideig tartó, erős sugárzás szürkehályogot, maculadegenerációt, végső soron vakságot is előidézhet. A forróságtól "kiszárad" a szem. A te esetedben valószínűleg csak enyhe probléma van, ami 1-2 nap alatt elmúlik, ha van otthon műkönny vagy Visine szemcsepp, csöpögtethetsz bele, és ezentúl vigyázz. Ha hétfőig nem múlik el, menj szemészhez, de szerintem nem lesz rá szükség.
2015. márc. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem biztos, ami biztos, menj el a szemészetre, nézzenek rá.

nem árt, ha megnézik, ha valami nincs rendben, akkor még korán be tudnak avatkozni. ha meg minden rendben, akkor abbahagyhatod az aggódást.

2015. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Én komolyan azt hiszem hogy szoliba csak az iszonyat buta emberek járnak... tudod hogy UV, ráadásul tudod mennyire erős, és épp olyan rossz a szemednek is mint a bőrödnek. Akkor miért nyitott szemmel voltál... egyáltalán minek jársz szoliba? Szebb még senki nem lett ott. A bőrt is hamar tönkrevágja helyrehozhatatlanul. Menj szemészetre, legalább megnézik hogy nem lett-e komolyabb bajod.
2015. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mára kezd elmúlni. Köszönöm a kedves hozzászólásodat, nem azért mentem oda, hogy szebb legyek, hanem mert megijednek tőlem az emberek olyan fehér vagyok.. Ha nem múlik el elmegyek, de ugye komolyabb bajom nem lehet?
2015. márc. 29. 20:16
 5/6 anonim ***** válasza:
az orvos mondja meg, hogy van-e komolyabb bajod, vagy nincs.
2015. márc. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
de ha elmúlt a fájás akkor is menjek el?
2015. márc. 30. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!