Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » "Monitor védőszemüveg"? (több...

"Monitor védőszemüveg"? (több lent)

Figyelt kérdés

Heló!


Az lenne a kérdésem, hogy egy 0 dioptriás "monitor védőszemüveg" valóban használ? kevésbé fárad tőle a szem és nem is romlik, hosszú órák után sem? Valamint, ha tényleg használ, hol lehet kapni ilyet? (linkre lennék kíváncsi)


Válaszokat előre is köszönöm.



#PC #monitor #Prisma v1 #Számpítógép #Monitor védőszemüveg
2015. ápr. 9. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 10 éve használom, nélküle bepirosodik a szemem, fáj. Ha használom, akkor nem. Sajnos nem tudom, most hol lehet kapni. A szem romlását nem befolyásolja, az idővel elkerülhetetlen, mert ha a szem egy irányba fókuszál folyamatosan, nincs tornáztatva a szemizom, akkor sorvad. A szemüveg csak azért jó, mert picit sötétít a képernyőn és talán nem megy annyi por a szemembe, nem tudom, de ha nem veszem fel, akkor fél óránál többet nem bírok ki, így meg napi 10 órát is bírok.
2015. ápr. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Új típusú monitorhoz nem kell ilyesmi...
2015. ápr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is új típusú LCD monitorom van, mégis kell. Lehet, hogy placebo, de szemmel látható, hogy nélküle vörös a szemem, a szemüveggel meg nem. Talán gyakrabban pislogok tőle, nem tudom hogy hat, de hat.
2015. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
LG LED Monitorom van, és tényleg semmi gondom, de azzal csesztet a háziorvos h idő előtt elsorvad a szemizmom/megvakulok enélkül, egyébként kibírok monitor előtt 6-8 órát simán naturba
2015. ápr. 9. 17:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Na ez is egy érdekes háziorvos. A háziorvosoknak elég sok furcsaságuk van, ez most új.
2015. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szemüveg. Mégis mit kéne tudnia egy ilyen szemüvegnek? Pislog helyetted, hogy ne száradjon ki a szemed? Javítja a 0 dioptriás látást? Véd a nem létező sugárzás ellen?

A szemet a (viszonylag) közeli és hosszú időtartamú fixfókusz cseszteti, de ugyanúgy csesztetné, ha helyette napi 8 órát A/4-es papírokat olvasnál.

Évtizedek alatt befigyelhet emiatt kb -1 dpt is.

2015. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Systane szemcsepp és elmúlik a szemkiszáradás, szempirosodás! Sőt ha nap elején cseppentesz, akkor elő se jön.
2017. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!