Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik olyan szemüveg, ami...

Létezik olyan szemüveg, ami nem dioptriás, hanem monitor előtt végzett munkára szoktak javasolni?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem dolgozni, egész nap számítógép előtt vagyok, és sokszor megfájdul a szemem, és elfárad.

Egyébként jó a szemem.

Vagy valami vitamint kellene szednem?


2015. ápr. 10. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Létezik. Bármely jobb optikus tud segíteni.
2015. ápr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Létezik. De ha fáradt a szemed, akkor inkább tornáztasd. Szigorúan vedd ki az óránkénti tíz perc szünetet és menj nyílt területre, ahol különböző dolgokra tudsz fókuszálni. Mi úgy oldottuk meg, hogy aki nem dohányzik, az is lejár "cigizni", a dohányosok garantálják, hogy sose felejtődjön el, hogy megint menni kell :) Kint pedig beszélgetés közben nézelődünk, főleg távolabbi pontokra fókuszálva.

Segíthet a szemcsepp is, ha kiszárad a szemed. Ha pedig úgy érzed, hogy esetleg nem látod jól a monitort, akkor a munkáltató is támogatja a monitor előtti munkavégzéshez szükséges éleslátást szolgáló szemüveg vásárlását. A simát sajnos nem :(

2015. ápr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem van ilyen. Vision Expresszben csináltattam. Bementem, mondtam, hogy egy dioptria nélküli szemüveg kéne monditorszűrő réteggel és ennyi. :-)

Még csak nem is csodálkoztak. Persze szemvizsgálaton is voltam.


A szemüveg kiszűri a kékes fényt és kevésbé zavarja szemet a sok monitorbambulás. E mellé műkönny használata sem árt, ha úgy érzed beszáradt a szemed, illetve sok folyadékot fogyassz!


vannak kifejezetten szemre való vitaminok, luteinnel meg kékáfonya kivonattal. Régebben szedtem és szerintem jók, egy próbát megér, ártani biztosan nem árt.

2015. ápr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az optikus persze, hogy azt mondja, hogy létezik. 1-gyel több veő.

Urbanlegends. Nem létezik. Ha valaki ki akarja szűrni valamelyik színkomponenst, állítsa be rendesen a monitorját (színhőmérséklet, R-G-B külön-külön beállítva 1%-os lépésekben), ha nagy a fényerő, vegye lejjebb, felbontást tegye natívba, és ne vaksötét szobában netezzen stb.

A fő problémákat (ami miatt befigyelhet 10-20 év alatt kb -1 dioptria, illetve egyes embereknél fáj a szem a nap végére) úgysem védi ki. A fő bűnös a fixfókusz, aránylag közelre és nagyon sokáig. A második a szem kiszáradása, pislogás hiánya miatt.

Van pl ez a hülye kötelező szemvizsgálat is a monitoros munkaköröknek. Megállapítja adott esetben, amit magadtól is tudsz (ha már rosszabbul látsz), majd nem tud rá megoldást semmit, max egy ilyen kamuszemüveget.

Mintha 40 felett el kéne menni évente kopaszság vizsgálatra, hogy kimondják, amit te is látsz a tükörben, aztán felírjanak rá egy sapkát. Minek ?

2015. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!