Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemem gep szerint merve...

A szemem gep szerint merve -1.75. Ugyan ilyen lencsevel a szemuvegemben is tokeletes. Kontaktlencsevel picit roszabb. Rendeljek erosebbet?

Figyelt kérdés
A jobb szememre kene cilinder de ha mind a 2 szememen -1.75 lencses szemuveg van akkor tokeletes. Most raktam be az uj kontaktlencsemet de egyaltalan nem olyan. Gyengebb. Rendelnem kene belole -2est?
2015. ápr. 10. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
nem kell erősebbet rendelni. kontaktlencsénél más a helyzet, ott azt hiszem a mínusznál fél dioptriával keveebbet kell venni, plusznál féllel többet. de javítson ki valaki ha rosszul mondtam:)
2015. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ilyesmit mondott a szemesz is de keves volt ez alatt minden
2015. ápr. 10. 17:54
 3/4 anonim ***** válasza:

A gép általában többet mér.

Felesleges -1,75 - ös szemüveget hordanod, ha pl a -1-essel is el tudod olvasni még a piros vonal felett közvetlen. (Ilyen alapon, - hogy a piros vonal alatti is menjen - a normál "0 dipotriás" emberek szeme is javítható -0,25-ös szemüveggel, mégsem javasolja ezt senki) Cserélgetni kell -1,75-től lefele a lencséket sorban és a leggyengébb még jót kell választani.

2015. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
en azt szeretem, ha elesen latom a dolgokat barhol vagyok. Meghagyom ezt, csak meg szoknom kell a dolgot nagyon
2015. ápr. 10. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!