Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitol lehet hogy miutan...

Mitol lehet hogy miutan beteszem a kontaktlencset szur a szemem?

Figyelt kérdés
2 hete van csak havi lencsem, neha van olyan hogy beteszem piros lesz az egesz szemem es szur. Kiforditva biztos nincs, es csak az egyik szememnel szokott lenni. mukonny nem segit, mar legalabb 4-5szor csoppentettem :(

2015. ápr. 18. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Valami kis szösz rajta marad olyankor, nekem is szokott olyan lenni. Én olyankor visszateszem a tokba, rakok rá oldatot, elteszem 10-15 percre, majd megint előveszem, megtisztítom (cseppentek rá 1-2 csepp oldatot és az ujjaim között nagyon finoman megdörgölöm), aztán visszateszem a szemembe.
2015. ápr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kell hozzászoktatni a szemet, először csak napi 1-2 órát illene bent lennie, aztán lehet növelni, így könnyebben hozzászokik a szemed mintha minden nap megerőlteted 8-10 órával. Ha így csináltad, akkor viszont passz. A görbülete biztos, hogy jó? Gondolom orvos látta, kipróbáltatta. Nekem is száraz a szemem és többször érzem én is, hogy szúr, de a műkönny nekem segít.
2015. ápr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

pl ezek lehetnek:

nem bírja a szemed ezt a típusú lencsét

nem bírja a szemed a fkontaktlencse folyadékot

nem tisztítottad meg rendesen

koszos a kezed

kötőhártya-gyulladásod van

vagy megsérült a lencse széle

2015. ápr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszi, en is koszra gondoltam majd kiprobalom amit irtal.

Ha csak siman ki van szaradva akkor nekem is segit a mukonny, de ilyenkor erzem h nem a kiszarafas a baj remelem tenyleg csak szosz miatt van ez...

2015. ápr. 18. 14:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen lencse? A legtöbb új lencse (Air Optix Aqua, Acuvue Oasys, Biofinity, PureVision, PureVision2HD...stb) szilikon-hidrogél lencsék, simán lehet, hogy nem bírja a szemed a szilikonos anyagot. Keress fel egy szemorvost mindenképpen!
2015. ápr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem is volt ilyen.

Nekem a kontaktlencse folyadék okozta, nem mindenki bírja mindenfélét, nekem a rossmanos jött be, a k***a drága alconos pure moist iszonyatosan mart, égetett, nyusziszemem lelt tőle 3-4 mp-en belül, ahogy berakta a lencsét

2015. ápr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
bausch & lomb toric lencsem van. A folyadek renu. De amugy ha a folyadek lenne a rossz akkor folyamatosan szurna, nem? Mert nekem csak neha.
2015. ápr. 20. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!