Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szükséges lesz a műtét? Lehet...

Szükséges lesz a műtét? Lehet rá esély, hogy anélkül is így maradjon az állapotom?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok.Kb.10 éves korom óta hordok szemüveget(myopia). Decemberben szemészt váltottam és elsődleges nyílt zugú glaukómát diagnosztizáltak.

Ekkor Xalatan szemcseppet írtak fel, esténként kellett csepegtetni, március közepén mentem vissza kontrollra.Megvizsgáltak, a bal szememben a nyomás 25-ről 22hgmm-re csökkent, a jobb szememben nagyon kevés változás történt. A doki valami olyasmit mondott, hogy valami le van tapadva, esetleg műtét szóba jöhet,de még nem vészes a helyzet.

A vizsgálatok után Cosopt szemcseppet kaptam, naponta kétszeri csepegtetésre.

Ma voltam ismét kontrollon, most Fotil(pupillaszűkítő) szemcseppet kaptam, napi kétszeri cseppentésre, és itt már zárt zugú zöld hályogot ír.. Csütörtökön mennem kell megint kontrollra.


Azt mondta a doki, hogy különös ez az eset, abba nem avatott be hogy miért..

Az ambuláns lap és a vizsgálatok szerint minden normális a szememben, jó a térlátásom, fényre jól reagál, szerkezet megtartott, jó vörös visszfény nyerhető, tiszta csarnokvíz, erek aránya lefutása normális stb, stb..


Tehát a szemcseppek hatására az egyik szememben jobban, a másikban kevésbé javult a nyomás. Doki szerint nem veszélyes még a helyzet.

Mennyi az esélyem arra, hogy műtétre lesz szükség? A szemcseppek szinten tartják a nyomást, vagy csak lassítják a folyamatot?

Illetve az alábbi sorok mit jelentenek (elfelejtettem megkérdezni orvostól).

"3T:Mko old. körben zárt, a zugi képleteket erezett membránszerű teszi láthatatlanná."

"LT:(tanuló) mko old ép. Bebie görbe alsó határon"


Minden alkalommal más orvos volt rendelésen. Kinek higgyek?Mint ugyanazt állítják szinte csak másképp.Akinél először voltam az nyílt zugú galukómát írt.Utána a másik is azt írt. Aki most volt meg zárt zugút írt. Szerintem a nyílt és zárt zugú galukómák nem váltakoznak ilyen gyorsan



2015. ápr. 24. 15:57
 1/1 A kérdező kommentje:
zárt zugú zöldhályog tünetei nem jelentkeztek nálam soha. Nem fáj a szemem, nem fáj a fejem, nincs hányingerem, nem látok szivárványt a fényforrás körül, nincs vérben a szemem.
2015. ápr. 24. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!