Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet olyan szemüveget csinált...

Lehet olyan szemüveget csináltatni, amiben az egyik lencse csak sima üvegből van?

Figyelt kérdés

Már észrevettem régebben,hogy az egyik szememmel nagyon homályosan látok és ma volt iskolaorvoai vizsgálat,ahol kaptam beutalót.De a másik szememmel jól látok.Szerintetek lehet ilyen szemüveget csináltatni?

11/L



2015. ápr. 28. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze. Nekem szemtengelyferdülésem volt, csak az egyik szememre kellett dioptria, így a másik sima üveg volt.
2015. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szemeidet külön fogják vizsgálni és mindegyikre olyan lencsét kapsz, amilyen szükséges, szóval ha a szemüveged egyik felébe csak sima üveg kell, akkor azt tesznek bele.

Általában senki sem lát egyformán jól mindkét szemével, de ha pl. csak fél dioptria különbség van, akkor eltekintenek ettől, viszonyt nagyobb különbségnél különböző lencséket tesznek a szemüvegbe. Nekem is ilyen, néha zavaró, de hozzá lehet szokni.

2015. ápr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is olyan van.
2015. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok.Köszi a válaszokat :)
2015. máj. 1. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!