Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kiadnak egy 13 évesnek kontakt...

Kiadnak egy 13 évesnek kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék de mindenki azt mondja, hogy rossz, rontja a szemet.

2015. máj. 25. 12:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg azt is mondják, hogy nem tud szellőzni alatta a szem.
2015. máj. 25. 12:42
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

A kontaktlencse nem arra való elsődlegesen, hogy ne kelljen szemüveget viselned. Ilyen célra csak színészek, tévések használnak kontaktlencsét.

A fő cél a szemüveggel nem jól korrigálható látáshiba.

A vele való bánást is meg kell tanulni, mert nem megfelelő kezelés, használat esetén meg is lehet vakulni tőle.

Ha szégyelled a szemüveget, azt gyorsan felejtsd el! Egyáltalán nem ciki a viselése. A keretek nem olcsók, de arcformádhoz leginkább illő, diszkrét és divatos kivitelűeket lehet kapni.

2015. máj. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Egyátalán nem csak színészek használják . Ez még nem azt jelenti hogy egy 13 évesnek normális. De van olyan aki nem maga miatt nem akar , hanem mert bántják , le szólják miatta. A kérdésedre válaszolva sztem adnak ki 18 alatt is , de lehet h csak 14/16 felett.
2015. máj. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Marhaság, amit az első írt (már bocsánat).

Én egy éve hordok lencsét, ez a cilinderes szemem miatt különösen jó, mivel jobban korrigálja mint egy szemüveg. Csak akkor hordják szemüveggel egyszerre, ha valami nagy látáskorrigálásra van szükség.


Az egy tévhit, hogy a (neked megfelelő) szemüveg/kontaktlencse rontaná a szemedet. Attól romlik a szemed, ha nem hordasz megfelelő látásjavítót (szüveg/lencse), és emiatt jobban fárad a szemed. A kontaktlencse egyedül azért lehet problémás, mert napi 10-16 órán át a szaruhártyára van tapadva,nem tiszta lencse esetén az alá kerülő dolgok felsérthetik a szaruhártyát, és ez okozhat problémát (erről a szemészetet kell megkérdezni).


Minden kontaktlencsének más az oxigénáteresztő képessége, ez azért fontos hogy a szaruhártya ne száradjon ki, kapjon könnyet, ne legyen fátyolos a látásod emiatt. Nekem nagyon száradós volt a szemem a lencsétől, de a mostani típusú lencsémmel már ez legfeljebb estére jön elő valamennyire (arra meg ott a szemcsepp).


Kérhetsz 13 évesen is lencsét, nincsen jogi akadálya. A diákok még kedvezményt is szoktak kapni. Nálam a próbalencsék ingyen voltak (gondolom máshol is), ezeket addig próbálhatod, amíg meg nem találják a neked megfelelő lencsét.

2015. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Az első nem elég, hogy nettó marhaságot írt, de még csak meg sem próbált a kérdésre válaszolni... fail.

Az, hogy 13 évesen lehet-e kontaktlencséd, sok minden függvénye. Először tisztázd a szüleiddel, hogy tudják-e vállalni az anyagi oldalát. Ha nem, akkor nem. Ez nem olyan dolog, amivel vitába szállhatsz és spórolni sem lehet/érdemes rajta. 3-6 havonta 10-20ezres tételről van szó. Plusz ugyanúgy kell mellé szemüveg is, ha változik a dioptria, azt is cserélni kell mindig. Ha ez a része oké, akkor kértek egy időpontot az optikában vizsgálatra.

Ha megfelelő fejlettségű a szemed, és szellemileg is elég érett vagy, hogy tudd, mivel jár, akkor nincs akadálya. Megvizsgálnak, az alapján keresnek egy neked való lencsét és megtanítják, hogy kell használni. Visszamész néhány kontrollra, ha bírja a szemed, nyugodtan használhatod.

Ha jó minőségű lencsét hordasz (márpedig másmilyet nem adnak már), megfelelően ápolod, nem blicceled el a kontrollokat, akkor nem rontja a szemed. Korodból adódóan még pár évig könnyen romolhat a látásod, de ha szemüveget viselnél is ugyanez lenne. De erről nyugodtan megkérdezhetitek a dokit is.

2015. máj. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Lehet akár 9 évesen is, nekem is akkor lett először. Csak ehhez az kell hogy tudd kezelni, és ismerd és betartsd a higiéniát, azaz mindig szappannal moss kezet mielőtt hozzá nyúlnál a lencséhez.

Egyáltalán nem rontja a szemet, semmivel nem rosszabb a szemüvegnél, sőt inkább jobb mert nem csak keretek közt látsz és nem lesz koszos sem napközbe. És mivel a szilikon-hidrogél lencsék jó oxigén áteresztő képességűek, így a szem levegőzik is alatta. Ezzel sem lehet semmi gond.

2015. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem is értem a lepontozásokat, az előttem szólók mindent korrektül leírtak. Annyival egészíteném ki, hogy nekem azt mondta az optometrista, hogy a lencseviselésnek történetesen az az előnye, hogy lassítja a szaruhártya görbülését, deformálódását, s így a látás további romlását (= nem megakadályozza, lassítja!). Mindez persze csak akkor igaz, hogyha megfelelő lencsét használsz, és mindig odafigyelsz a betartandó szabályokra. Én egy hónapja hordok kontaktlencsét, és szerintem sokkal jobb, mint a szemüveg. Komfortosabb, teljes térlátást biztosít, nem csak a fejemet forgatom valami után, hanem a szememet is, ugyanis a keret most már nem gátol semmiben. Hozzátenném, nekem is cilinderes, ezért is gondolom így.
2015. máj. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!