Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet baja a kontaktlencsének?

Lehet baja a kontaktlencsének?

Figyelt kérdés
Kezdő kontaktlencsés vagyok, kivettem, és nagy pechemre egyből ki is esett a kezemből bele a szemetesbe. Végül összecsomósodott hajak között találtuk meg, kicsit ki volt száradva, rácsöpögtettem a fertőtlenító folyadékot, és hamar vissza is nedvesedett, visszanyerte eredeti alakját, de most félek betenni. Megnéztem, sérülést nem-igen látok rajta (bár igaz, nem tudom mit kell keresni, mert az rendben van, hogy sérült kontaktlencsét nem szabad szembe helyezni, de sehol nem informáltak arról, hogy milyen is eegy sérült kontaktlencse)... Minta - de lehet, hogy ezt már csak pszichésen képzelem be, emrt nagyon ráparáztam - a pereme nem lenne egyenes hanem lenne benne egy kis hullám, mintha egy kis darab letört volna belőle... Merjem betenni? Ha beteszem, és rossz lesz, azt egyből érezni fogom? (Légyszi ne csak az utolsó kérdésre válaszoljatok, amit itt leírtam xd)

2015. máj. 31. 01:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a lencse mással is érintkezett mint a kezed, a szemed és a tárolótok, akkor nem szabad a szembe tenni, még akkor sem, ha lemostad. Ezek az oldatok tisztítanak, de nem fertőtlenítenek! Nincs olyan folyadék, ami fertőtlenít! Még a katalizátoros oldatok sem 100%-osak. Komoly és a szemre igen veszélyes gyulladásokat lehet összeszedni a kukából kivett lencsével! Ha a lencse megsérül, sok esetben kényelmelenné válik, de van, hogy észre sem venni. De attól ahol megrepedt lencse a szem felszínét megsértheti, és ide könnyen betelepedhetnek a bacik, amik aztán betegséget okozhat.

A kezdő lencséseknél az ilyen járulékos veszteséget be kell kalkulálni. De pár hét, és már nem lesz ilyen probléma. Amikor valaki berakja a lencsét érdemes egy tiszta törülköző (nem szöszölős) felett próbálkozni, és akkor nem esik a csapba (itt is sok a kórokozó), földre, kukába. De legjobb lenne eleinte tiszta asztalon próbálkozni. Amikor már rutinos az ember, akkor már nem kellenek ezek a biztonsági készületek.

2015. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!