Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kisebb a cilindere a kontaktle...

Kisebb a cilindere a kontaktlencsémnek, mint kellene. Azért mozdul el néha?

Figyelt kérdés

-3,5-ös cilinderes az egyik, szemem a másik is nagy. Mivel ekkora cilinderű lencsét nem forgalmaznak, kompromisszum született. -2,25Cyl. Ez nem is lenne akkora baj, hiszen amikor minden rendben van, jól látok, ez nem okoz gondot. De sajos 10-20 percenként, általában pislogás után, elhomályosodnak kissé a gondok, és ezt csak dúrva pislogás vagy a semhélyam felemelése, majd visszaengedése korrigálja pillanatokon belül. Ez azért van, mert nem tökéletes a cilinder? Vagy a tórikus lencsék általában ilyenek? Lehet-e ezeket valahogy "ritkítani"? Vagy valahogy hozzászokik a szem? Esetleg más oka van? Szemszárazság, vagy valam más?

Nagyon szeretnék lencsét viselni, de nincs tökéletes számomra sajnos. Van erre bármilyen megoldás?


2015. jún. 11. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt az infót kihagytad, hogy mióta viselsz lencsét. Ha még csak mostanában próbáltad ki először, akkor lehet megszokod. De az is lehet, hogy a lencse görbülete nem stimmel és másik fajtát kéne próbálni. Vagy próbálj műkönnyezni néham hátha csak szárad a szemed. De mindenképp említsd meg a kontrollon, szaktudással és vizsgálattal együtt többet tudnak mondani. :)

Egyébként a tórikus lencsék ilyenek elvileg sokszor, én hónapok alatt sem szoktam hozzá, pedig többfélét is használtam, úgyhogy inkább erősebb dioptriával korrigáljuk. Mondjuk ez nálad nem opció, nekem szerencsére csak gyenge cilinderes. De hasonlókat az első lencsénél éreztem, ami nem passzolt elég jól a szememre, kisebb görbületű kellett.

2015. jún. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ott azt mondták, hogy a kisebb cilinder miatt lehet. Egyébként a szemcsepp sajna nem igen segít.Fene se tudja már mi van. Lehet, hogy le kell majd mondanom a lencseviselésről :((
2015. jún. 11. 20:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért lemondani nem kell róla. Ha tényleg ez a probléma, akkor a lágy lencsék valóban kiesnek, de a kemény lencsék között lehet megfelelő.

Más kérdés, hogy ezt egy optikában nem fogják javasolni, mert bevételnek is rosszabb számukra és az illesztése is nagyobb feladat, de nem megoldhatatlan. Olvass utána és ha úgy gondolod megér egy próbát, keresd fel a szemészetet. Ha Pest környékén mozogsz, A szemklinikának egész felszerelt kontaktlencse-laborja van. :)

2015. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!