Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencsét hány éves...

Kontaklencsét hány éves kortól adnak? én egy 16 éves fiú vagyok és szemüveget hordok. De jobb lenne a kontaklencse. De anáym mindig azt mondja hogy nem tudnám berakni a szemembe meg stb. Télleg nehéz berakni a szembe vagy nem annyira nehéz? 16/F

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Ha véletlen leesik akkor keresgetheted a földön, mire megtalálnád lehet kiszáradna aztán dobhatnád ki a kukába...
2010. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
értelmes válaszokat kérek...
2010. febr. 28. 15:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

nemtudom hány éves kortól adnak de egyik osztálytársamnak már jó sok éve van (minimum 4 - most 17 éves) szóval biztos hogy adnak

megnézik először hogy birja-e a szemed, és ha birja akkor megkapod, és elvileg rögtön ott helyben megtanitják betenni-kivenni (legalábbis nálam igyvolt), először első héten nagyon nehéz volt és szenvedtem vele 10 perceket.. de aztán megszokod és egy perc sem lesz :)

de ott mindent elfognak mondani :)

2010. febr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! : )
2010. febr. 28. 15:38
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

Első válaszolók vagyok. Az én válaszom miért nem értelmes???

Csak mert ha kontaklencséd van akk folyamatosan pislogni kell és mikor nincs fent akkor ilyen folyadékba kell tenni mert kiszárad...

2010. febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy 14 éves lányt, neki is van kontaktlencséje már vagy egy éve. Optikába bemész, megvizsgálnak és megmondják alkalmas vagy-e, betanítják hogy kell berakni kivenni, addig el sem mehetsz amíg be nem rakod és ki nem veszed egyszer. (1-2 óráig eltart elsőre, szóval úgy menj oda)


Egyáltalán nem nehéz kezelni, az első héten bajlódsz a berakással meg kivétellel, de ez mindenkivel így van, utána már megszokod. 16 évesen már csak képes vagy rá... gondolom felfogod azt is hogy milyen fontos a higiénia, mindig kézmosás mielőtt a lencsékhez érsz vagy a szemedhez. Szerintem neked is menni fog ha nekem is:) Én rettegtem tőle hogy a szemembe nyúljak, de mégis megteszem minden nap és már nem is zavar.

2010. febr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy 16 éves fiatal már nyugodtan kaphat kontaktlencsét. Csak tartsd be a kezelésére vonatkozó szabályokat és nem lesz vele semmi baj, meglátod. Vágj bele nyugodtan! Sokkal jobb, mint a szemüveg. A használatát betanítják. A berakás kicsit nehéz az elején, de pár hét alatt belejössz. Megéri!
2010. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Szia! Nekem 14 éves korom óta van kontaktlencsém. Tehát adnak.

Egy idő után megszokod, hogy van vmi idegen tárgy a szemedben és már azt sem veszed észre, ha az egy pl. szempilla. Ugyanis ált. azért nehéz berakni, mert nehezen szokod meg, hogy hozzáérj a szemedhez. Ez csak egy ideig tart.

Most én olyat hordok, hogy 1 hónapig bent lehet éjjel-nappal. Így is hívják: night and day. 1 hónap után kiveszem, eldobom, jöhet a következő. Nem kell minden nap szenvedni a berakással, kivétellel. Azon kívül nem kell hozzá lötty és így olyan, mintha nem is lennék gyengénlátó. Nem beszélve arról, hogy elmész bulizni, nincs nálad a folyadék, ki kellene venni, mit csinálsz? Semmit nem tudsz. Ezért váltottam ilyenre. Sokkal kényelmesebb. Bár drágább, de ha levonom belőle a tároló- és tisztító folyadék árát, akkor ugyan ott vagyok.

A doki megmondja neked, hogy milyet hordhatsz, megtanítanak a használatához. Nyáron már Te is hordhatsz napszemüveget, amit szemüvegesként nem tehetsz meg, nem lesz vizes, ha esik az eső és még sorolhatnám az előnyeit.

2010. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem 13 éves korom óta van kontaklencsém. Nyugodtan vehetsz már te is,fognak adni. Először megvizsgálják majd a szemedet,elmondják melyik fajtát ajánlják,miért azt,a szükséges higiéniai tudnivalókat,és megtanítják a be és kivételt. Az első 1-2 hétben nehezebben fog majd menni,de majd belejössz,és nem tart semeddig bedobni vagy kikapni onnan:-)


Az első válaszolónak. A mai kontaklencsék már lágy lencsék.Nem túl sűrűn esik ki.A régi lencséknél még előfordulhatott. Ezek már inkább csak akkor jönnek ki,ha pl kivakarod. Legalábbis én még csak így jártam,sose esett ki a 8 év alatt,pedig elég sok mindent csinálok.


Az éjjelnappali lencsét én nem kifejezetten ajánlom senkinek. Néha pihentetni kell a szemet. Nem véletlen az sem,hogy akinek lencséje van,ettől függetlenül nem kell eldobnia a szemüvegét.

De a kezdetekben valószínűleg egyébként is max 12 órásat adnak

2010. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Jaa, ez nem azon múlik, hogy mikortól adnak, hanem hogy mikor veszel :D 12-14 éves kortól ajánlják, az alatt nem igazán, de akkor sem azért, mert valami miatt nem lenne jó, hanem mert ugye ki kell venni, meg jól kell tárolni. Menj el egy optikushoz, ott megvizsgálnak kicsit, meg adnak egy próbalencsét, hogy jó-e, stbstb. Aztán meg vehetsz az optikusnál is persze, de hogyha internetről rendeled, akkor sokkal olcsóbban kijön még szállítással is{én is netről szoktam}. A berakás meg először nehézkes, de aztán már tényleg nem tart semeddig, hogy berakd\kivedd{ez az idő k.b. 1-2 hét max}. Van az a lencse is ugye, ahogyan azt egy előbbi válaszoló írta, ami annyi, hogy berakod, és egy hónap múlve kiveszed, nem kell közben semmit sem csinálni vele{ez a típus persze drágább, mint a "hagyományos", de tényleg praktikusabb is}. Tehát én mindenképpen csak ajánlani tudom a kontaktlencsét ;)


16/F

2010. márc. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!