Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Próba kontaktlencse mennyi...

Próba kontaktlencse mennyi ideig használható?

Figyelt kérdés
Csak nyáron egy pár alkalomra szeretnék kontaktlencsét viselni, most kaptam egy havi próbalencsét. Azt mondta az optikus, hogy az egy hónap az 1 hónapot jelent, nem 30 alkalmat. De mivel tényleg csak kb 10-15 napot hordanám, így nagy baj lenne, ha ezt a próbalencsét viselném? Úgy augusztus végéig.
2015. jún. 24. 11:45
 1/5 anonim válasza:
100%
Egy hónapos kontaktlencsét, csak egy hónapig hordhatsz, nem véletlenül mondta. Ha nem akarod, hogy tovább romoljon a szemed, vagy fertőzést kapjál el, akkor csak 30 napig hordd, ne két hónapig.
2015. jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ügyet Lenke ***** válasza:
25%
Én mindig több ideig használom a lencséket mint amennyi időre "kiadják" és még soha nem volt soha semmi bajom. Ha a higiéniával nincs bajod akkor nem kapsz attól fertőzést, hogy egy lencsét több ideig használsz. Az, hogy mennyit lehet használni az a lencsétől is függ, mennyi a nedvességtartalma, mennyi levegőt enged át stb. Lehet annyit sem tudod használni mit amit tanácsolnak, ha nem bírja a szemed, lehet pont kétszer annyit tudod használni. "Mosd" meg gyakran, cseréld rajta a folyadékot ha nincs a szemeden és akkor dobd el majd, ha sért, kényelmetlen és már nem bírja a szemed. Én mindig két pár lencsét használok, éjjeli/nappali felváltva, sokszor egész hónapot is bent van s nincs semmi baja sem a lencsének sem nekem...
2015. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na ez érdekes, mert nekem pont azt mondták hogy a 30 nap nem úgy értendő hogy felbontom és ha nem is használom az lejár 30 nap múlva. Hiszen semmi nem történik a lencsével ha nem veszed ki a tokból... Tehát 30 alkalommal lehet viselni, jó orvos mondta szóval én neki hiszek, nekem alapból csak hétvégeken kell a lencse, és havit kaptam így is, sokáig elég. Mondjuk el tudom képzelni hogy optikában azt mondják hogy 30 naponta vegyél újat, hiszen ők abból élnek hogy eladják neked.
2015. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem pont 25-30 nap körül kezdte bántani a szememet, pedig nem volt berakva a szemembe minden nap.

szerintem nem éri meg az esetleges fertőzés vagy betegség azt a megspórolt x összeget de te tudod

2015. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A próba kontaktlencsének még a nevében is benne van "próba". Azt csak addig használd, amíg kipróbálod (pár óráig) amíg megbizonyosodsz róla, hogy az jó.
2015. júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!