Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse helyes használata?

Kontaktlencse helyes használata?

Figyelt kérdés
kiveszem a lencsét lemosom a lemosóval, amit a lemosóban kapott kisedénykékbe teszek, aztán ennyi? vagy a kisedénykékből a folyadékot kiürítem, és aztán rakom el?

2015. jún. 29. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Kiveszed a lencsét,lemosod a folyadékkal,az edénykébe öntesz folyadékot,beleteszed,lezárod.Reggel kiveszed,beteszed a szemedbe,a folyadékot kiöntöd,szárazra törlöd az edénykét.
2015. jún. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
? Kiveszed a lencsét, berakod a folyadékba. Te optikusnál veszed a lencsét, vagy csak úgy megfogtad magad és rendeltél?
2015. jún. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
na este kiveszed jól megmosod a kezed ha lehet ne törülközőbe hanem olyan vastagabb szalvétába vagyis a lényeg az h azt később dobd el vizet töltesz az edényekbe persze azt a vizet ami kifejezetten erre van bele rakod lezárod ennyi reggel kiveszed én benne szoktam hagyni a vizet csak este szoktam kiönteni mert sosem tudhatom mikor van szükségem a nap folyamán a vyizre az edénybe sajnos volt rá példa,hogy elszakadt a szememben ...nekem elhiheted 2 éve vagyok kontaktlencsés :)
2015. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi! .:)mennyi idő kellett íg megszokta a szemetek? Nekem bevörösödtek a szemeim így első használatra....és kissé macerálta is a szemeimet
2015. jún. 29. 19:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Úristen kérdező!Nagyon gyanús,hogy tényleg egyet gondoltál és internetről rendelted.A kontaktlencseviselést szemvizsgálat előzi meg egy optikában,ahol megnézik a dioptriát(mert lehet más mint szemüvegnél),a görbületet,és ez alapján rendelnek neked megfelelőt.Utána pedig betanítanak,elmondják hogy kell használni,mire figyelj.Előbb próbalencse amit megnéznek,hogy jó-e,illeszkedik-e.Ha nem jó,jön a következő próba.Nem lehet,hogy érezd,és zavarjon,ha így történt.Ha viszont saját szakálladra történt a vásárlás,akkor károsodhat a szemed.
2015. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szemorvos irta ki neked? ...amugy nekem reggel fél órával hamarabb kelett kelnem annó ,hogy betegyem ma már 2 perc és ennyi akkor tükör is kelett most már az sem kell ...nekem akkor volt vörös és irritálta a szemem ha elvolt szakadva vagy vedd ki és tedd be mégegyszer lehet,hogy csak száraz
2015. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szemorvosnál voltam, elhadarta a használatot, én meg hulla fáradt voltam, hogy pontosan odafigyeljek mit kell tenni! remélem idővel megszokja a szemem...
2015. jún. 29. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!