Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen kontaktlencsét használs...

Milyen kontaktlencsét használsz? Mennyi idő volt amíg megszoktad? Nehéz beletanulni a helyes "kezelésébe"?

Figyelt kérdés

Az első szemvizsgálaton mit néznek? Csak számítógéppel vizsgálják a szemet hogy milyen lencse kell majd, vagy hogy?

Írjatok le mindent hogy zajlik!

Köszönöm!

Ma voltam optikában,kaptam 1 kis könyvet hogy tanulmányozzam,de már most félek :) Nem tudom hogy fogok tudni belenyúlni a szemembe...



2012. nov. 12. 18:42
 1/6 anonim válasza:
100%

Havi kontaktlencse, Biomedics - áhh, pont most fog eltűnni, egy éven belül...


Pár nap alatt megszoktam, amikor volt az oktatás, megkaptam a próbalencsém, és már azzal jöttem ki, annyi volt a furcsa, hogy kicsit megkínoztam a szemem (állandóan pislogtam), és hogy mindent láttam (-3,5).


Személytől függ, hogy kinek meddig tart ebbe beletanulni. Akár a tanítás után három nappal már "profi" leszel (na, azért nem annyira, mint egy olyan aki évek óra használ lencsét), van akinek több hét is kell. Oda kell figyelni a tanításon, és igyekezni a saját módszered megtalálni. (Meg ne ijedj, nem nehéz, érezni fogod, hogy neked hogy esik a kezedre, és az optikában is segíteni fognak neked.)


Megnézik a dioptriát, a szemed számítógéppel... (nem nagyon emlékszem már, bocsi, de előtte szerintem egy rendes szemészetre nem árt elmenni.) Azután kapsz egy próbalencsét (optikában tárgyaljátok meg, milyet szeretnél) (a görbületet, és a többi lényeges dolgot a szemészeten megállapítják, ha elmész).

Ha jól emlékszem, a próbalencse átvétele után vissza kell menned egy hónap múlva, megnézik a szemed hogy reagált ennyi idő alatt a lencsére, ill. elmondhatod, hogy az a lencse megfelel-e neked.


Nem kell belenyúlkálni a szemedbe... :) A lencse a szemedet védeni fogja, nem fogsz benne közvetlenül piszkálni. Először valóban furcsa, hogy előtte van az ujjad, próbálsz valamit beletenni, de megszokod idővel, aztán már észre se fogod venni, reggel a lencse már bent is lesz a szemeidben, anélkül, hogy arra gondoltál volna, hogy a szemembe kell nyúlkálnom. :) Szóval ne aggódj, rengeteg kontaktlencsés van, ők is voltak valamikor kezdő lencsések, ők is bénáztak eleinte eleget, de mára semmi gondjuk nincs vele. :)

2012. nov. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megnézik a dioptriát úgy mint amikor szemüveget csináltattál. Utána egy géppel felmérik a görbületet és megrendelik neked a próbalencsét. Ha az megjön akkor szólnak és az optikában megtanítják hogy hogyan használd, hogyan helyezd be és vedd ki, hogyan ápold stb.

Nekem ott az optikában 1 óra szenvedés után sikerült betennem az egyik szemembe a kontaktlencsét úgyhogy én nem lettem 3 nap alatt profi.

2 hét rendszere használat kellett mire gond nélkül be tudtam rakni. Addig minden reggel úgy ébredtem hogy "jaj csak sikerüljön berakni!:D".

2012. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Belenéztem a gépbe, utána olvastatott az orvos, meg belevílágított a szemembe, utána kb.-egy héttel mentem vissza , megtanították hogy kell használni, szerintem egy óra volt mire betettem elsőnek. Utána mikor ez lejárt ez a lencse, (egyhavi biofinity toric) Akkor rendeltem egy dobozzal, vagyis kettő dobozban volt benne, mert nem egyforma a két szemem. Ez 3 hónapig elég lesz, pont ma tettem be a dobozból az utolsó lencsét. Majd rendelek hamarosan egy újabb adagot. Nekem úgy igazából kb. 10 nap volt mire megszoktam.

Ne aggódj sikerülni fog !

Sok szerencxsét hozzá! :D

2012. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a bíztatást :) Még nem szántam rá magam hogy visszamenjek,egyelőre csak gyakorlom itthon a dolgokat hogyan is kéne... :) Ezek szerint olyan kontaktlencsétek van hogy minden nap ki- és vissza kell tenni? Nekem mutizott olyat a nő,ami havi lencse és nem kell ki-be tenni,és még benne is lehet aludni. Vagy ez nem jó?

Igazán azon lepődtem meg most hogy még betanítási díjat is kérnek.Tőletek is szedtek? :(

2012. nov. 16. 09:46
 5/6 anonim válasza:

Tőlem nem kértek... Mennyit kellene fizetned?


Hát, nekem mondtak olyat is, amit "január elsején betettem, aztán dec. 31-én kellene kivennem", de mondta, hogy ez nem valami jó a szemnek sem. A pontos okára nem emlékszem. A havi szerintem még elmegy, de eleinte lehet, jobban jársz a reggel be, este ki kontaktlencsével, hogy megszokd.

2012. nov. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2000ft a betanítás,kész röhej,nem? :)
2013. jan. 13. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!