Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy 17 eves lany vagyok es...

Egy 17 eves lany vagyok es nagy baj van a bal szememmel. Most vittek el orvoshoz es 4.50es a bal szemem a jobb az 1es asszem, szerintetek igy megkapom a jogsit? Irjatok nagyon fontos.

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nyugi!!!! Nekem mindkettő 4,5-ös és már majdnem másfél éve van jogsim!! Meg fogod kapni csak lásd a táblát! Az mindegy milyen szemüveggel
2010. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ou nagyon szepen koszonom hogy segitesz. es akkor nekem nem takarjak le egyik szemem se mikor megyek vizsgazni hanem hogy szemuveggel hogyan latok?irj kerlek
2010. márc. 2. 20:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze!! :)
2010. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én szemem is +4,5, a másik +3,5 és már 18 éve van jogsim.

Nyugi, neked sem ettől fog függeni, hogy megkapod-e.

2010. márc. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -4.25 és - 4.00 volt a szemem, nemrégiben ellátogattam az OPTIK-Med csapatához, és feljavították a szemem 100%-ra. Én is vezettem akkor, illetve most is egyfolytában, most a korlátozásomat hamarosan megszüntetik!
2010. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Nem takarjak le egyik szemedet sem. Ha szemuveget kapsz, ertelemszeruen mindket lencset a szemeidhez igazitjak kulon-kulon, tehat a Te esetben a bal szemuveg lencse 4.5-os, a jobb oldali 1-es lesz - igy latsz majd tokeletesen, 100% elesen. Amugy nekem 3.75-os mindket szemem, bar en kontaktlencset hordok, es mar 3 es fel eve van jogsim.:)
2010. márc. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
koszi hogy segitetek !!!
2010. márc. 4. 20:26
 8/9 anonim ***** válasza:
A két szemed között, ha túl sok diotria különbség van, akkor ez okozhat problémát, ugyanis az agyban nehezen egyesül a két kép egy térhatású képpé. Emiatt az egyik szemre kicsit gyengébb lencsét szoktak adni, mint amit külön bemérnek (mint ami optimális lenne). Azért ne parázz, szerintem sem ezen fog múlni a jogsi!
2010. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem -3.75ös a bal és 0 a jobb :S Van 2 éve jogsim. Bár érdekes a szemüvegem... Ugyanis azt mondta az orvosom,hogy nem adhatnak olyan szemüveget, ahol 2nél nagyobb dioptria különbség van, ezért a bal -2,5-ös a jobb meg -0,5ös lencse. Engem általában csak szürkületben zavar a nagy különbség, meg nehéz volt megszokni a térlátást szemüvegben, de pár nap alatt sikerült.

Nem hiszem, hogy emiatt nem kapnál jogsit :)

2010. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!