Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a neve annak a napszemüvegn...

Mi a neve annak a napszemüvegnek, amit vezetéshez ajánlanak szemüvegeseknek?

Figyelt kérdés
Nagyobb,mint a rendes szemüveg, és afölé lehet tenni,nem csak a sötét részt, hanem rendes napszemüveg.
2015. júl. 16. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Aviar dioptriás szemüveg...

De lehet már kapni fényre sötétedõt is az praktikusabb.

Egyébként Aviart a Vision Expressben lehet kapni amit a Ray Ban gyárt.

2015. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem erre gondolok.

Ez pont,hogy nem dioptriás szemüveg,hanem a dioptriás szemüvegre ráveszed,1-2 számmal nagyobb,mint a másik.Nem látszik hogy alatta van mások, mert eltakarja, de kívülről nem tűnik fel.


Mágneses pattintós van nekünk, a fényre sötétedő lencse nem érdekel...

2015. júl. 22. 14:04
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha már úgyis egy külön szemüveget akarsz magaddal hurcolni, akkor nem lenne egyszerűbb csináltatni egy dioptriás napszemüveget?
2015. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy van valami spéci neve, egyszerűen szemüvegre tehető napszemüveg:

[link]

[link]


(mellesleg részint jóval olcsóbb, mint egy dioptriás napszemüveg, másrészt had vegyen már olyat a kérdező, vagy bárki, amilyet ő akar)

2015. júl. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Kedves #4 - Ez csak egy kérdés volt, semmi bántó nem volt benne és én meg hadd kérdezzek már, amit akarok...
2015. júl. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy adjak valami értelmes tanácsot is: ami esetleg jó lehet még és nemigen kerül sokba, az olyan védőszemüveg, amiben a színezett műanyag lencse mögött van egy bepattintható szár nélküli "szemüveg" betét, amibe lehet csináltatni egy olcsó dioptriás lencsét, ez is jó lehet dioptriás napszemüvegnek.
2015. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj utolsó, de te milyen dioptriás szemüveget hordasz?

A lányomnak 1 éve csináltattunk szemüveget. A legolcsóbb lencse 25 ezer forintba került. Plusz ezt még be kell adoptálni a szemének megfelelő paraméterek alapján.

A te megoldásoddal többet ártana a szemének, mintha a dioptriás szemüvege nélkül mászkálna (mert vezetni nem tudna nélküle)

És nem, nem egyszerűbb csináltatni egy dioptriás napszemüveget. Minimum kétszer el kell menned az adott optikába (mi pl. falun lakunk és nincs optika) Ki fizetsz egy halom pénzt a lencséért (a színezett, vagy a fényre sötétedő jóval drágább, mint az egyszerű lencse, ami esetünkben 25ezernél kezdődött, de más optikában 40ezerért adták volna ugyanazt a lencsét) Adoptálás: 2500-5000. A keret pedig szintén többezer, de egy olcsóbb keret is 8-9 ezernél kezdődik. Ha még az utazások költségét is hozzászámolod, 50ezer alatt a színezetlen lencséjűt sem úszod meg. Amit meg a ma 08:48-as linkelt, az 1500. Alaphangon minimum 40-et vehetsz belőle egy dioptriás napszemüveg áráért, vagy 20-at egy szemészetileg erősen mellőzendő védőszemüvegbe applikált dioptriás lencsésért (amivel a szemed is szétb...od)

2015. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Újdonságként ajánlották a helyi kisvárosi optikában.'0 ezer körüli az ára,ha felrakja ( a férjemnek kellene) olyan mintha, nem is látszana hogy alatta is van egy rendes dioptriás szemüveg....Olyan van neki, hogy a sötét feltétet rá lehet pattintani(mágneses pontokkal)ha meg épp nem süt a nap leveszi...


Máshol is néztük,hátha olcsóbb, mivel ez kisváros, és elég drága minden---de a hivatalos nevét nem tudjuk, sokszor félre értik, és magyarázkodhatunk, mit is akarunk...

ezért lett volna jó tudni a rendes nevét...

2015. júl. 25. 13:15
 9/13 A kérdező kommentje:
4 es, igen ilyenre gondoltam,köszi a linket.1500 ért nem drága...
2015. júl. 25. 13:18
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

#7 - Én csak egy lehetőséget ajánlottam, nem tudom, mi ezzel a probléma. Nem tudom, honnan veszed ezt a hülyeséget, hogy a dioptriás védőszemüveg tönkreteszi a szemedet, ez egy rendes szemüveg, optikailag pontosan ugyanaz a megoldás, mint ha a rendes szemüveged elé teszel egy napszemüveg feltétet, csak ebben az esetben direkt úgy van kialakítva a dioptrias keret, hogy passzoljon a védőszemüvegbe és minél kevésbé legyen zavaró. Azért jutott eszembe, mert pont mostanában akarok csináltatni egy ilyet, mert néha bizony kéne egy kényelmes munkavédelmi szemüveg.


Olcsóságról szó nem volt a kérdésben, ezt rögzítsük azért. Ha a kérdező azt írja, hogy ezer forintból akarja megoldani a problémát, minden bizonnyal nem ajánlgatnám neki, hogy csináltasson szemüveget. Azért kérdeztem rá, mert árról egyrészt nem volt szó, másrészt lehet, hogy azt se tudja a kérdező, hogy létezik dioptriás napszemüveg. Arról szintén nem volt szó, kinek, mi és mennyire egyszerű, van, akinek 5 kmen belül 10 optika van és van, akinek 50 kmre van a legközelebbi, én azt nem tudhatom, a kérdező melyik csoportba tartozik.


Szerintem ez a "két szemüveg egymáson" megoldás baromira kényelmetlen lehet, de kétségtelenül olcsó, ezt nem vitatom.


25 éve vagyok szemüveges és van egy polárszűrős, látható fényre is sötétedő, tehát szélvédő mögött is működő fotokromatikus lencsés dioptriás napszemüvegem is, ami lehet, hogy drága, de az optimális megoldás erre a problémára mind optikailag, mind kinézetre. Direkt vezetéshez vettem és imádom, egész nyáron abban mászkálok reggeltől estig.

2015. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!