Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosítvány szemüvegeseknek?

Jogosítvány szemüvegeseknek?

Figyelt kérdés

Ha a jogosítványodon rajta van a 101-es kódszám (vagyis a szemüveges korlátozás), akkor viselni is kell a szemüveget vezetés közben, vagy pedig elég, ha nálad van az autóban?

Most nem egészségügyi alkalmasság szempontjából kérdezem, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy ha pl. megállít a rendőr és nincs rajtad a szemüveg de megmutatod neki hogy ott van nálad, akkor nem fog megbüntetni?



2015. jún. 20. 21:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%

Szemüvegtől függ, meg hogy állandóan hordanod kell vagy csak olyakor-olykor veszed fel.

Van ismerősöm, aki bár szemüveges, de mégsem hordja mindig a vezetésben meg kifejezetten zavarja.

bár neki -2es asszem tehát nem olyan vészes


Rendőr megkérdezheti, de ha normálisan megmondod, hogy a vezetésnél nem hordod mert zavar a nyugodt közlekedésben és inkább hátrány, mint előny akkor nem fog ezzel szórakozni (a legkisebb dolguk is nagyobb ennél)

Bár nem árt, ha benne van valamilyen szemüveg :D

2015. jún. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
44%
106-os kódot kell ráíratni (szemüveg/kontaklencse) és akkor azt mondod neki hogy lencsét viselsz, azt nem vetetheti ki :D de sztem ha a jogsiban szemüveg van akkor baj ha vezetés közben nem viseled.
2015. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Hát azért a -2-es szem az már rég olyan, amivel nem mernék nyugodtan vezetni.
2015. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Persze, a biztonságiövet sem kell bekötni, elég ha megmutatod, hogy ott van...
2015. jún. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

nekem -2,5-ös a szemem, de nem szoktam használnj, mert zavar

már 10 éve így megy. azóta nem romlott egy dioptriát sem, és teljesen megszoktam így

ha vezetéskor feltenném, az nagyon zavaró lenne

2015. jún. 20. 22:08
 6/18 A kérdező kommentje:

*a szemüveget nem szoktam használni..

a szememet szoktam :)

2015. jún. 20. 22:09
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Hát ezért aztán bőven megb.sznak. Természetesen hordani kell.


Amúgy bírom az ilyen (jellemzően idősebb) idiótákat, orrukig nem látnak, tv-t 1 méterről nézik hunyorogva, de nekik nem kell szemüveg. Menj el szemészhez, nézd meg, hogy melyik lencse erősségnél látod az összes számot és annál egy fokkal (fél dioptriával) gyengébbet kérj és egy percig nem fog zavarni. Addig játszod ezt, amíg el nem veszel időben észre valamit. 2,5-el biciklizni nem mernék, vicc.

2015. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló!

képzeld, hogy több mint 3 méterről nézek tévét, és nem hunyorogva

az azért erős túlzás lenne, hogy az orromig se látok meg hogy idióta vagyok

az lehet, hogy te nem mernél még biciklizni sem, de én naponta szoktam

és kérlek gondolj bele az én helyzetembe: mint mondtam, már megszoktam, hogy ennyire tudok látni- 10 év bőven elég volt ehhez

és a mindennapi életem során már fel sem tűnik, hogy roaszabbul látnék

ez az egész csak megszokás kérdése

de te nyilván nem tudod, hogy milyen az én helyzetem, mivel még nem próbáltad (hidd el, nem sajnálnám a pénzt lézeres szemműtétre, de nem végzik el mert beteg vagyok- úgyhogy sosem gyógyulhat meg a szemem)

így csak ítélkezni tudsz

2015. jún. 20. 22:58
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Tök mindegy, te mit szoktál meg. A vezetésnek vannak feltételei. Például a látás. Ha nem látod szemüveg nélkül a látásvizsgálaton, amit minimálisan látni kell, akkor az nagyjából tökmindegy, hogy te mit szoktál meg: nem vezethetsz szemüveg nélkül. Pár év múlva esetleg azt akarod megkérdezni, hogy hova tedd a kocsiban a fehér botot, hogy ne akadályozzon a vezetésben, de kiszállásnál kéznél legyen?
2015. jún. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Sötétben vezetve kötelező felkapcsolni a világítást, vagy elegendő az, ha megállít a rendőr, megmutatom neki, hogy működik?


A kódok korlátozást jelölnek, 01.01-es kód azt jelenti, hogy CSAK szemüvegben vezethet, másképpen fogalmazva, szemüveg nélkül NEM vezethet. (ha nincs rajtad a szemüveg, nincs érvényes vezetői engedélyed)

Kesztyűtartóban lévő szemüveg semmit nem javít a látáson.

2015. jún. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!