Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyivel drágább havi szinten...

Mennyivel drágább havi szinten a napi kontaktlencse hordás, mint a havi lencse viselése?

Figyelt kérdés
Szemgyulladás miatt a szemészeten azt javasolták nagyobb oxigénáteresztő képességű lencsét viseljek és váltsak napi lencsére.Azt hallottam az egészségesebb, de jelentősen drágább...
2015. júl. 20. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is ugyanezt javasolták. Nekem olyan maradandó sérülést okozott a havi lencse, hogy azóta egyáltalán nem bírja a szemem sem a napi, sem a havi lencsét. (A gyulladásból fekély lett, a fekély pedig szép kis hegeket hagyott maga után a szaruhártyámon.)


A havi lencsék általában 8-10 ezer között szoktak lenni, attól függően, hogy milyen fajtát hordasz. (Átlagos, tórikus, stb.) + a tisztító folyadék, ami olyan 2-3 ezer Ft, de ez hónapokig elég. Ne felejtsük el, hogy a havi lencsét 3 hónapra veszed meg.


A napi lencse ára is változó lehet, de 1 doboz 4-7 ezer között szokott lenni átlagosan. Tehát ebből 2 doboz olyan 8-12 ezer, a két doboz pedig összesen 30 pár lencsét tartalmaz. És ez 30 napra elég, mivel felrakod reggel, aztán este kidobod a lencséket. Ugyan ehhez nem kell tisztító folyadék, de lássuk be: ha napi lencséből vásárolsz 3 havi adagot, az könnyen elérheti a 30 ezer forintot is.


Drága mulatság, azonban hallgass az orvosodra. Én is megtanultam, hogy a látással nem lehet játszadozni. Ha végképp soknak tartod az árát, akkor maradj a szemüvegnél. Igaz, hogy kevésbé esztétikus, kényelmetlenebb és még sorolhatnám a hátrányait, viszont nem okozhat kárt a szemedben. Szemüveg mellé vehetsz egy adag napi lencsét, amelyet hordhatsz sporthoz, esetleg olyan alkalmakra, ahol nem szeretnél szemüveget viselni.

2015. júl. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes és hasznos választ!
2015. júl. 29. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!