Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Olyanok tapasztalata érdekelne...

Olyanok tapasztalata érdekelne, akik több év (évtized) szemüveg hordás után lettek kontaklencsések, hogy milyen volt, mennyi idő volt mig megszokta a szemetek, meg ti is h már nem szemüvegesek vagytok? Ki-berakást mennyi idő alatt tanultátok meg?

Figyelt kérdés
Holnap megyek a lencsémért, 5 éves korom óta szemüvegem van... Am cilinderes

2015. jún. 11. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

4 éves korom óta vagyok szemüveges,szintén cilinderes. Nekem nem lehetett pontosan olyan lencsét csonáltatni mert nem gyártanak olyan,szóval nem láttam vele úgy ahogy szemüveggel. Utána visszamentem a dokihoz a táblát 100%osan leolvastam lencsében is de nem úgy láttam mint szemüvegben igazából nem tudom megfogalmazni. A doki azt mondta h pszichésen látok rosszul,tehát nincs rajtam szeműveg és az agyam azt hiszi rosszul látok. A lencse koszolódik használódik egy hét után már nem volt olyan kényelmes a havi lencse,pedig mindig rendesen áqztattan tisztítottam,fertőtlenítő szappannal mostam kezet,papírkéztörlőt használtam vsak h a törölköző szöszei ne kerüljenek a lencsére véletlenül se.

Nem hordtam folyamatosan lencsét,mimdig 1-1,5 évig csak,most régóta,3 éve nincs lencsém. Utoljára vagány oakley keretet vettem,most elégedett vagyok,de néha jó lenne lencse is pl sportnál. Ha legközelebb veszek napi lencsét fogok venni mert az mindig steril és alkalmanként fogom hordani.

2015. jún. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ki-berakás könnyen megtanulható,3-4 nap és rutinból megy majd. +1 a szemem meg a lencse is mindig száraz volt,használtam szmcseppet is folyamatosan,de csak pár percig volt jobb. Kívánom,hogy kényelmes legyen!
2015. jún. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

10 perc megszokni a lencsét, a betanításon, ha az alatt nem szokod meg, akkor nem jó a típus


és max 2 nap alatt belejössz a ki- és berakásba


amúgy 37 vagyok, 6 éves korom óta szemüveges és kb 3 éve hordok kontaktlencsét ...10 éve is volt egy próbálkozásom, de az a lencse nem vált be

2015. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!