Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét nagyon...

Lézeres szemműtét nagyon magas dioptriás szem esetében? (többi lent részletesebben! )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lézeres szemműtét elvégzését fontolgatom és érdekelne, hogy -10, -11-es dioptrás szemmel végzett-e már valaki ilyen műtétet? Mi lett az eredménye, ilyen rossz szemmel is van esélye, hogy nem kell szemüveget hordani utána? Tudom, hogy minden ember másképp reagál az ilyenre, de még is érdekelne az olyanok véleménye, akiknek ilyen rossz a szeme, mint az enyém, és elvégeztetteték a lézeres műtétet. Köszönöm előre is a válaszokat! 22/L

2015. júl. 23. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkoztam, -7 és -5,5 + 1,5 cyl-es szemekkel.

A szemész azt mondja, sikerülhet, de lehet, hogy marad pl. -2 dioptria. Szerinte ez is ég és föld, szerintem viszont éppen hogy romlik majd az életminőségem.


Most ugyanis kontaktlencsét hordok, ami jó. Szemüveget ritkán. Ha nem sikerül 100 százalékosra összehozni a dolgot, akkor nem biztos, hogy képes leszek újra kontaktlencsét viselni, mert a szaruhártyámat már szétbarmolták. Szemüveget kell majd, hiszen autót vezetni pl. nem tudnék úgy, hogy rosszul látok messzire.


Ebben az esetben viszont nem tök mindegy, hogy reggel az éjjeli szekrényről egy -7-est vagy egy -2-es veszek elő? Ugyanúgy kell valami, mert nem látok.

2015. júl. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pár éve beszéltem erről a szemészemmel és azt mondta, hogy +/- 6-7 dioptriát lehet korrigálni vele (amibe még épp beleférek a -5-ös szemeimmel), úgyhogy neked már nem lenne tökéletes megoldás. Viszont már az is könnyebbség lehet, hogy feleolyan erős szemüveg is elég lehet utána.


És mindenképpen beszélj szakemberrel, ne netes válaszokra és pletykákra alapozva dönts :)

2015. júl. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem ismerosomnek mutottek a szemet, neki -10 volt mind a ketto. A mutet nagyon hamar lezajlott, utana egeszen jol latott a szemevel, de kellett hordani szemuveget (minimalis dioptriat, -1) de mindenki mashogy reagal erre, lehet neked nem kell:)
2015. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vizsgálat után tudják ezt megmondani
2015. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy a vizsgálat után adnak pontos tájékoztatást! Viszont érdekelt esetleg ebben jártas emberek véleménye. Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 24. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!