Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ma lett meg a kontaklencsém,...

Ma lett meg a kontaklencsém, de kicsit homályosan látok. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem érzek szúró érzést (egy picit kellemetlen, mert érzem, hogy van a szememben valami) szóval nem hiszem, hogy ki lenne fordítva. Amúgy is megnéztem berakás előtt, és nem volt pereme, meg félgömb alakú volt. Az egyik -2.75, a másik -3.75, szóval fel sem cserélhettem, mert akkor az egyik szememmel nagyon élesen látnék, a másikkal meg homályosan, de mindkettő ugyanannyira homályos. Lehet, hogy ennyire félre lett mérve? Ott a rendelés előtt volt szemvizsgálat és ahhoz állították be a lencséket... Mi lehet a baj?

2015. júl. 28. 18:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
ezt az optikustól kell megkérdezni. vissza kell menni. velem csak 1x fordult elő, mikor véletlenül a radiátorra raktam a lencséket és megolvadtak.
2015. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mindenképp beszélek optikussal, de ez most zavar, és csak holnap tudok már telefonálni is. Most azt figyeltem, hogy ha kicsit megdörzsölöm a szemem becsukva, akkor élesen látok, de 10 mp múlva megint homályosodik a kép. Erre valami ötlet?
2015. júl. 28. 18:32
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

biztos nem fordítva van bent?

esetleg nem jó a görbülete a lencsének

2015. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
a lényeg, h ne hagyd magad lerázni az optikus által. ragaszkodj hozzá, h nézzetek utána és kapjál másik lencsét. valszeg tényleg a görbület lehet, de ki tudja. nagyon régóta hordok lencsét, és ennek nem szabad megtörténnie. esetleg cseppents a szemedbe, és nézd meg, az segít-e (csak kontaktlencséhez való szemcseppet használj), mert az optikus első ötlete úgyis ez lesz. akkor ezt kizárhatod.
2015. júl. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Mindenképp menj vissza, mert amikor én életemben először betettem, semmi kellemtelenség nem volt, mennyei érzés volt látni szemüveg nélkül.

Ha fordítva tennéd be biztosan szúrna, esetleg a görbülete nem jó, vagy rossz a dioptria? Érezned sem lenne szabad egyébként. Nem lehet valami enyhe gyulladása a szemednek amit nem vettek észre, vagy szartak rá?

2015. júl. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szemcseppem nincsen, nem kaptam :D Egy nagyon minimálisan érzem pislogáskor a lencsét, már az is baj? Egyébként nagyon rendes optikusom van hála Istennek, szóval ezek a "szartak rá" dolgok elég valószínűtlennek hangzanak... Elméletileg egy fél cilinder a különbség a szemüvegem és a lencse között.
2015. júl. 28. 18:50
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Meg írod, hogy dörzsölés után pár másodpercig látsz. Erről az jut eszembe, hogy nem illeszkedik rendesen a szemedre. Ezeket mindenképp mondd el az orvosnak. Persze nem is biztos, hogy mindig orvossal kell megoldani ezt a dolgot. Én egy optikába mentem anno, (igaz ismeretem a pasit) bemérte a szemem, és első alkalommal Ő tette be nekem a lencsét, és még aznap újra kellett találkoznunk egy-két órás viselés után, hogy elmondhassam mit érzek. Majd addig nem engedett haza, míg legalább egyszer ki nem vettem és be nem tettem a szeme láttára önállóan. Kérdeztem tőle, hogy ezt idegenekkel is így csinálja -e, mondta, hogy ha van rá lehetőség és hagyják, és van annyi idejük a kuncsaftoknak, akkor igen. Nekem ez így nagyon szimpatikus megoldás volt. Nem is volt soha problémám a lencsével, egyedül azzal, hogy egyszer vettem nála 30 darabos napi lencsét, de nem is vált be. Többet is kipróbáltam és mindegyik szúrt. Szó nélkül visszavette az egészet.
2015. júl. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tényleg minimálisan homályos, pont annyira, hogy mondjuk újságolvasás közben észreveszem, de az olvasásban nem gátol.
2015. júl. 28. 18:53
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj, nem akartam bántani az optikusod a "szartak rá" megjegyzéssel, csak egy alternatívának vetettem fel. Ha normális, akkor honlap biztos többet megtudsz. Szerintem alapból pislogástól sem szabad, hogy zavarjon. Ha kellemetlen lenne a viselése, senki nem hordaná, szóval utána kell járni. Nekem mint írtam, csodás volt elsőre, de később volt, hogy kicsit fáradtabb volt a szemem a sok monitortól, vagy egyéb megterheléstől kicsit mintha réteg lenne a szememen, és oylankor nem is esett jól a lencse. Lehet rosszkor mentél, kaphattál huzatot vagy akármit, és ennyi épp elég.
2015. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
Ha egy picit érzed a lencsét, az nem baj, hisz ez az első alkalom, hogy viseled, a szemednek meg kell szoknia, mert ez mégis csak egy idegen test a szemedben. Amúgy napról napra kell szoktatni. Első nap két órát lehet csak bent, második nap hármat és így tovább egy hétig kb.. Ha elsőre sokáig benthagyod, romolhat a szemed és irritálni fogja minden, meg a fejed is megfájdulhat. Ezt a szemészed nem mondta el? Évek óta kontaktlencsét hordok, és ha hetekig kimarad az, hogy beraknám (otthon szemüveget hordok és nyáron nem kell sokszor a lencse), akkor újra kell szoktatnom a szememet. Én még "friss" kontaktlencsésnek számítok, még csak 3 éve hordom, de a szemészem mondta, hogy ha valaki 50 éve hordja és hetekig nem viseli, ugyanúgy neki is vissza kell szoktatnia...
2015. júl. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!