Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Uv lámpával kideríthető-e,...

Csabi1993 kérdése:

Uv lámpával kideríthető-e, hogy valóban UV álló a napszemüveg?

Figyelt kérdés
Sokan mondták már, hogy nem is UV álló minden napszemüveg, amire rá van írva.Vásárlás előtt állok, és biztos módszert keresek, hogy tudnám kideríteni, még vásárlás előtt, hogy az adott szemüveg UV álló-e...Arra gondoltam, hogy veszek egy UV tintás "puskatollat", ráfirkálok egy lapra, és megvilágítom UV lámőával, de a napszemüvegen keresztül.Elméletileg így nem szabadna feltűnnie az írásnak....Szerintetek működhet?
2015. júl. 28. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
beviszed egy szemüvegboltba, és szépen megnézik neked ingyen.
2015. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tessék a kérdést még egyszer elolvasni...„vásárlás előtt".
2015. aug. 1. 11:23
 3/5 anonim ***** válasza:

polikarbonát lencsés napszemüveget vegyél! ott maga az anyag szűri az UV-t, így 100%-hogy szűri és elromlani se tud karcolásoktól pl. míg a gagyibb műanyagok kapnak valamilyen UV védős bevonatot, ami sérülhet, lejöhet.


bár manapág, szerintem a napszemüvegek döntő többsége polikarbonát lencsés, szóval nagyon mellé kell nyúlni ahhoz, hogy ne szűrje az UV-t.

2015. aug. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, és honnét tudhatom, hogy az adott szemüveg polikarbonát lencsés-e?
2015. aug. 5. 07:54
 5/5 anonim ***** válasza:

nem tudom :)


nekem annyi "szerencsém" van, hogy minusz 1 dioprtiát is mindig bele kell varázsolni a szemüvegeimbe, így a napszemüvegeimbe is. így mindig normális helyen veszem, ahol profi módon minderől tájékoztatnak.


[link]


így minden szemüvegemhez van egy bankkártyaszerű adatlap Amin a lencse minden paramérete rajta van, gyártó, alanyag, diportia stb, ha később cserélni kéne a lencsét meglegyenek az adatok.


strandon, árusnál nem tudom, tudnak-e ilyen tájékoztatást adni. az biztos hogy egy CE feliratnak kell lennie a lencsén, ez igazolja elvileg, hogy UV szűrös.

2015. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!