Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét szeretnék. Mi...

Kontaktlencsét szeretnék. Mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Soha nem volt sem szemüvegem, sem kontaktlencsém, pedig már régóta nem látok rendesen, de csak most szántam el rá magam. Ha bemegyek egy optikába, megcsinálják a vizsgálatot és utána rögtön kapok lencsét, amit tudok használni vagy ez hogyan működik? Egy szemüvegnél nyilván kell várni, míg elkészül meg minden, de akkor a lencsét és egyéb hozzávalókat ott meg tudom venni vagy esetleg itt is van valamilyen próbaidő vagy akármi?
2015. aug. 3. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Eloszor is menj el a szemeszetre egy orvosi vizsgalatra...
2015. aug. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Most lett kontaktlencsem.

Vision Expressben megvizsgaltak, adtak egy kontaktlencset hogy rakjam be, jarkaljak vele, aztan kiszedtem es megvettuk, vettunk hozza szemcseppet is. Ennyi volt, asszem mindennel egyutt 18e volt.

2015. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Nekem lencset azonnal adtak, vizsgalat utan.

Az orvos betette nekem, varni kellett kicsit, hogy birja e a szemem

Utana egy csaj megtanitott hogy kell kivenni, esutana visszatenni, mar mehettem is haza a tisztitofolyadekkal egyutt:)

De lencse mellett kellene szemuveg is, neha nem art a szemet pihentetni.

2015. aug. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen optikába bemész és kész
2015. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Azert nem artana egy szemorvos, mert nem mindenki hordhat lencset...
2015. aug. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Optikába bemész és kapsz próbalencsét rögtön ha van, ha nem akkor rendelni kell, az 1-2 hét. Ha már tudod pontosan milyen lencse kell akkor neten rendeld, olcsóbb és jóval hamarabb megkapod. Szemüvegre megpróbálnak rábeszélni, de valójában semmi szükség rá. A szemet lehet pihentetni minden éjjel... az épp elég.
2015. aug. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
"Szemüvegre megpróbálnak rábeszélni, de valójában semmi szükség rá. A szemet lehet pihentetni minden éjjel... az épp elég." és ha begyullad a szemed mit csinálsz? nekem most volt 1,5 hét szünetem (gyulladás, nem kontaktlencse miatt amúgy), ha nem lenne 2 szemüvegem, szerinted mit csináltam volna? max a fehér botot kaphattam volna elő és akkor se mentem volna melóba, max a fürdőszobáig...úgyhogy egyáltalán nem felesleges a szemüveg
2015. aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!