Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse kényelmetlen...

Kontaktlencse kényelmetlen viselet "pár" óra múlva?

Figyelt kérdés
5 éve vagyok szemüveges, 1 éve próbáltam először alkalmi kontaktlencsét, amit nagyon szerettem de általában csak 7-8 órára raktam be, és amikor hazaértem visszavettem a szemüveget. A szemem sokkal kevesebbet romlott, minél többször hordtam a lencsét, ezért eldöntöttem, hogy minden nap hordani fogom, de egyszerűen 9 óránál tovább nem bírja a szemem, elkezd szúrni, kiszárad és kényelmetlen lesz. Valamivel esetleg tehetek ez ellen? Mondjuk próbálják más fajta lencsét? Pl:.éjjel-nappalit (persze ezt is csak nappal hordanám) Műkönnyet használok de max. 15percre szünteti meg a kényelmetlen érzetet. Van esély rá, hogy egész nap lencsét hordhassak? Nem szeretnem, hogy tovább romoljon a szemem.

#szemüveg #kontaktlencse #szemprobléma #fáradékony szem #dioptriaromlás
2015. aug. 4. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyet hordasz? Havit?
2015. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most havi lencsét vettem. Napival tovább bírná a szemem?
2015. aug. 4. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, napi lencse alkalomszerűre jó. Optikus adta?
2015. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nekem is ugyanez volt nagyon sokáig. Próbáltam mindenféle, direkt kontaktlencséhez való szemcseppet, nem segített, max. egy fél órára, plusz állandóan elkenődött tőle a sminkem. Nekem a Vidisic szemgél jött be. Nem azt mondom, hogy így tökéletes, de jóval tovább bírja a szemem. Ezt lencse behelyezés előtt legalább negyed órával kell a szemedbe nyomni, plusz kivétel után pl. éjszakára is jó, ha bekened vele. Utána viszont a nap folyamán már nem szabad.
2015. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ, mindenképpen ki fogom próbálni. Optikus írta fel a napi és a havi lencsét is.
2015. aug. 4. 23:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Éjjel-nappali lencsék nem száradnak ki olyan hamar, ha éjjel nem hordod akkor szerintem úgy jó lehet. Meg kontaktlencsével gyakrabban kell pislogni, erre oda kell figyelni. Főleg ha tévézel vagy gép előtt ülsz, akkor alapból kevesebbet pislogunk, és az nem jó a lencsének.
2015. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor legközelebb éjjel-nappali lencsét veszek. Köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi.
2015. aug. 6. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:

másik típus kell

most milyet hordasz?

2015. aug. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bioflex
2015. aug. 7. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!