Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Segítség! Kontaktlencse-ügy?...

Segítség! Kontaktlencse-ügy? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Eddig szemüvegem volt, amit utáltam, és szeretném kipróbálni a kontaktlencsét. Valaki el tudná mondani, hogy minden szükséges cuccal együtt mennyibe kerül körülbelül? Ja, és, ha mintás kontaktlencsét (is) vennék, akkor ugyanúgy fogok látni, mint szemüveggel, vagy a színek megváltoznak? Bocs, ha idétlen a kérdés, de nem vagyok jártas ebben. Személyes tapasztalatok is érdekelnének. Köszönöm szépen!

Ui: Ha ez számít valamit, októberben leszek 15 éves. Nem tudom, korhoz van- e kötve, azért írtam.



#szemüveg #kontaktlencse #Nyíregyháza #váltás #kontaktlencse kezdőknek #kontaktlencse vásárlás #szemüveg helyett
2015. aug. 17. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát az ár attól függ, hogy milyen lencse naponta kell cserélni vagy egy hónapig jó de minden este ki kell venni, vagy van olyan is ami egy hónapra elég és még éjszaka sem kell kivenni. Egyébként nem nagyon van korhoz kötve, inkább az a lényeg, hogy tudd "gondozni" nekem három hónapi adagom kontaktlencse vizzel eggyütt meg azzal a tartoval ami a kontaktlencse vízhez van kb 12-13000ft..bár a víz álltalában nem elég 3 hónapig. Én 13 évesen próbálkoztam először kontaktlencsevel nyáron de suliba nekem mindig tul macerás volt ezert csak hétvégenként raktam be meg nagyon néha napján igy működött 2-3 évig de most mar ráálltam hogy tenyleg ha kileepek a házból mindig kontaktlencsevel legyek:) elsőre fura lesz meg ne lepődj meg hogy eleinte akár30-40percbe is telhet amire sikerul berakni\kivenni a kontaktlencsét de ez is csak gyakorlás kerdese, es egy idő utan bele fogsz jonni:) arra kell figyelni hogy tenyleg mindig tiszta legyen a kezed es mindig tisztisd le a lencsét! Egyébként szerintem sokkal kényelmesebb mint a szemüveg:)
2015. aug. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Húha. Akkor alaposan fel kell kötni a gatyámat. :D Annyi ideig tart? Te jó ég, akkor mégis mikor kelek majd? Majd megoldom. :D

Anyáéknak még nem szóltam az ötletről, de mindenképp kikérem az ő véleményüket is. Mellesleg, a "színes" kérdésemre nem tudod a választ? :D


Köszönöm, ment a zöld! ^^

2015. aug. 17. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát elég termésetellenes dolog a mintás már csak maga a kinézetbe is..szóval sokan idegenkednének a szemed színe miatt aki nem tudja megszokni..amúgy sem értem hogy minek..biztos valami tini hóbort lehet egyébként mint a korodból is kiderül.

megveszed majd és hordod pár alkalommal és ennyi..csak eleinte lesz érdekes..

2015. aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem a nagyon extrémekre gondolok itt, hanem csak azokra, ami "természetes". Mindig is szerettem volna kipróbálni a kéket vagy a zöldet (mert barna vagyok). Nem tudom, ki hogy van vele, de ezek a mintásak nekem nem jönnek be. Egy-kettő még oké, de a többség elég bizarr. Köszönöm a válaszod! ^^
2015. aug. 18. 17:54
 5/6 anonim ***** válasza:

A színes lencsék kényelmetlenek és pl elcsúszik a szemeden akkor kancsalnak nézel ki miatta, elég ciki, és persze mindenki észreveszi hogy lencséd van, mert feltűnően mű. Pl: [link]

Szerintem nagyon idétlenül néz ki. Nekem is egyszer volt, emberek közé nem mentem vele, otthon kipróbáltam aztán ottmaradt a fiókban. Pénzkidobás csak. Ja és a színes rész néha a látótérbe csúszott, olyankor még homályosan is lát az ember, meg könnyezni kezd.

2015. aug. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Nem is gondoltam volna, hogy ennyire eltér a kettő. Hát, ennyire feltűnőt nem szerettem volna soha :D

Ment mindenkinek a zöld! ^^

2015. aug. 18. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!