Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres látásjavító szemműtét...

Csermak1998 kérdése:

Lézeres látásjavító szemműtét kockázatai? Tapasztalatok? (A részletek lent. )

Figyelt kérdés
Na szóval arra lennék kíváncsi,hogy mennyi esélye van annak,hogy teljesen megjavul a szemem.Jobb szemem -7,bal -7,5 dioptriás,ami rengeteg,konkrétan félig vak vagyok.Tehát ha kiveszem a kontaktlencsémet nekem a világ egy nagy paca.Semmit nem látok,csak a színeket.Így életmentő lenne nekem a műtét,18. szülinapomra meg is kapnám,csak eléggé féltem azt a kis látásomat ami van.Meg nem tudom,hogy teljesen meg tudják e javítani.Szóval valaki tud esetleg segíteni ez ügyben?Tapasztalatok,a vizsgálatok menete,pénzösszeg,a műtét után...stb. Előre is köszi :) 17/L

2015. aug. 21. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

A lézeres műtétek ára 250 ezernél kezdődnek.

Nekem azt mondták, mert egyik szemem retinahártyája nincs kifejlődve, hogy nem találok olyan orvost, aki az ép szemem műtétjét megcsinálná. Pedig az ép szuememen egy minimális korrigálás elég volna, nem egészen egy dioptria.

Leszűrve a következtetést, a lézeres szemműtét is 50-50%. Vagy sikerül vagy nem. És nem is csak a műtét sikerességén van a hangsúly, hanem peches esetben lehet akár teljes vakság is.

Persze, akiknek sikerült, és csak azoknak a véleményét lehet olvasni, mert aki megvakult, annak kisebb gondja is nagyobb annál, minthogy nyilatkozzon, esetleg perre menjen az orvosokkal. Amúgy meg aláiratnak veled mindenféle nyilatkozatot, hogy a műtét az csak is a saját felelősséged!

Én a magam részéről erős lehúzásnak tartom!

2015. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2015. aug. 21. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem gondolnám, hogy lehúzás. Az meg hogy 50-50% végképp hatalmas butaság.

Nekem -8 volt mindkét szemem. Életem legszebb napja volt amikor megcsináltattam. Bőven megérte azt a majd 600.000 Fto.... Azt mindig a konzultáción tudják neked elmondani mit tudnak kezdeni a látásoddal mennyire javítható.

A műtét után 1 nappal nekem már tökéletes látásom volt szinte. Megváltoztatja az életed. Én Budapesten csináltattam a Margitszigeten. Csak 18 éves kortól lehetséges viszont a műtét.

Ha van lehetőséged és anyagi háttered vágj bele. Rosszabb NEM LEHET!

2015. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen.Mindenkepp bele szeretnek vagni.:)

Azt nem tudja valaki veletlenul,hogy a mutet utan mennyi ideig nem sportolhatok,illetve mennyi ideig kell napszemuveget horanom?

A napszemuveges dolog azert erdekelne,mert igazgatonk lanyanak is volt szemmutete (nem ismerem szemelyesen)es o egyaltalan nem hordott napszemuveget.

2015. aug. 22. 10:15
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

"Rosszabb NEM LEHET!"

Ha ez igaz lenne akkor az én ép szememet is meg lehetne műteni! De mert nem igaz, ezért félnek az ép szem műtéttől, mert meg is vakulhatok teljesen! Ezt a felvilágosítást kaptam, tehát van benne kockázat! És azt sem lehet mondani hogy csekély a kockázat, mert csak az reagál így, akinek sikerült a műtét! Aki pórul járt, az csak nyalogatja sebeit szótlanul!

2015. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20 éve is csináltak már ennél még korszerűtlenebb műtéteket és sikeresen. Nem kell vészmadárkodni...A megvakulásnak annyi az esélye minthogy kilövik a szemed az utcán. Megtörténhet de elég kicsi a valószínűsége.

-7es a szeme..a műtét után nem gondolom, hogy ennél rosszabb lenne ugyanis ez már elég súlyos...

A napszemüveget nekem fél évig javasolták hordani. De csak kint. Sport mint pl. Küzdősport, kézilabda vagy ahol a szem sérülhet nem javasolják 6 hétig.

Én konditerembe már 1 hét után elmentem.... És láss csodát, nem lett bajom....

2015. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek a segítséget.Küzdősportot csinálok,tehát 6 hét.De gondolom mindenki ahogy érzi:)

A vélemények is eléggé eltérőek a műtétről,szóval gondolom,sok függ attól is,hogy hol csináltatod.Meg persze minden ember különbözik.:)

2015. aug. 22. 17:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Hogy sikerült a műtéted? Most szeretném én is ezért kérdezem. Köszi
2016. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!