Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kinek volt már szivárványhárty...

Kinek volt már szivárványhártya-gyulladása?

Figyelt kérdés
Kb másfél éve kis kihagyásokkal folyamatosan gyulladásban van a jobb szemem. Már több orvosnál jártam de az okot nem találják én meg már belefáradtam. A gyulladás miatt a látásom is rossz, mindig fáj, piros. Akinek volt mi volt az oka és miket néztek? Bármilyen apró nyom jó lehet ahol elindulhatok mert már a dokikra nem nagyon számíthatok ahogy elnézem. Zárójelben megjegyzem hogy nem a pénzen múlt de már nem szívesen adok ezeknek mert minek. :(
2015. aug. 30. 21:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
csak a szivárványhártya?
2015. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy csak szivárványhártya? Csak ez a tünetem, más bajom nincs és korábban beteg sem nagyon voltam de ez mindig visszatér, hiába kezelik elvileg ki. Pár hét max és újra előjön.
2015. aug. 30. 22:04
 3/18 anonim ***** válasza:
milyen kezelések használtak? gondoltam máshol is van gyulladás, pl kötőhártya
2015. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem nálam kötőhártya gyulladás nem volt soha. Tavaly nyáron kezdődött a szivárványhártya-gyulladás. Rendszeres kezelés mellett is pár hét alatt annyira begyulladt hogy mikor elmentem egy másik orvoshoz rögtön befektetett egy hétre mert már le volt tapadva a pupillám is. Akkor kaptam szteroid injekciókat (125 mg( aztán medrolt (80-32-16-8 mg). Cseppeket (tobradex, humapen meg kenőcs éjszakára.
2015. aug. 30. 22:14
 5/18 A kérdező kommentje:
Most megint kaptam két hete ugyanezt (injekciós szteroid meg cseppek). Már kezdtem örülni, hogy végre hatott de most hogy csökkent a medrol dózis máris érzem hogy előjön megint. Már profi vagyok szivárványügyben sajnos. Végtelenül unom az orvosokat meg ezt a hülye betegséget is. Még immunológiai vizsgálatra akarok elmenni mert talán a saját szervezetem az oka.
2015. aug. 30. 22:17
 6/18 anonim ***** válasza:
immunológus jó ötlet, meg infektológus is. Először is kéne egy STD-panel, egy vírusszerológia és kéne (herpesz is okozhatja), egy lyme teszt sem ártana. Oké hogy kezelnek szteroiddal, de azért valami laboreredményre is kéne hagyatkozni.
2015. aug. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szerológiai vizsgálatokat már végeztek egy éve. Annyira jók voltak az eredményeim hogy még én is meglepődtem rajta. :) Macskák, kutyák között nőttem fel és gondoltam hogy a toxoplazmózison már túl vagyok de még arra is negatív lett. Pont mikor elkezdődött akkor lett egy vizslám és sajnos belekapott a szemembe mikor játszott. Az orvos szerint nem ez az oka.
2015. aug. 30. 22:37
 8/18 anonim ***** válasza:
a semminél még az is jobb lenne, ha találomra elkezdenél egy kezelés
2015. aug. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 luciferko ***** válasza:

Egyet légyszives fogadj el!

A természet, mely létre hozott minket a SZERVES LÉNYEKET, megalkotta a testünk sejtjeinek hibáira a javításhoz szükséges anyagokat is. (nem gyógyszereket!!!!)

A keleti gyógyászat még ismeri azt is, hogy a szem funkcióiért a MÁJ és az EPEHÓLYAG a felelős. Ahogy megfogalmazzák, a MÁJHŐ az okozó, mert "energia túltengés" tapasztalható. Nem megfelelő a méregtelenítésed4

2015. aug. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Elhiheted nem vagyok gyógyszerpárti. Sőt. Ezektől a szteroidoktól úgy félek mert nem tudni mit okoznak majd így hogy már jó ideje kapom őket. De ez esetben nem nagyon tudok mit tenni. De talán csinálok egy méregtelenítő kúrát. Az ártani nem árthat. :)
2015. aug. 30. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!