Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől lehet ez a visszatérő...

Mitől lehet ez a visszatérő gyulladás?

Figyelt kérdés
Másfél éve kontaktlencse viselő vagyok, egészen eddig nem volt vele semmi problémám, de 3 hónapja jelentkezett először életemben kötőhártya gyulladásom, nem fájt, nem viszketett, kaptam rá cseppet, de ugyanúgy hordtam a KL-t. Később, nagyon begyulladt, el mentem vele szemészetre, ahol megállapították hogy ez már nem is kötőhártya gyulladás, hanem szivárványhártya gyulladás, de már mind2 szememen. 2 hetes kontaktlencse tilalmat rendelt el az orvos, addig szemüveget hordtam és kaptam rá 2 féle szemcseppet. Csepegtettem rendesen, látszólag el is múlt, 2 hét után visszaraktam a kontaktlencsét, és hordtam kb. 1-másfél hétig és ismét jelentkezett a gyulladás. Vajon ez most a KL miatt van, vagy mi miatt?
2011. dec. 1. 22:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen mikor visszakerült a kontaktlencse az már másik volt, nem a fertőzött.
2011. dec. 1. 22:16
 2/3 anonim ***** válasza:
Muszáj neked kontaktlencsét viselned? Pihentesd akár fél évig is. Hordj szemüveget.
2011. dec. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szivárványhártya gyulladás, (bármely a szem "belsejét" érintő gyulladás) az esetek túlnyomó részében valamilyen, a szervezetben található góc miatt alakul ki. A te esetedben az állandó irritáció (amit a kl viselése okoz) alapot adhat egy ilyen gyulladásra, főleg most, hogy télen amúgy is gyengébb az ember immunrendszere. Nálam, az első téli vizsgaidőszak alatt jött elő egy szemen belüli érhártya gyulladás, azóta odafigyelek a stressz leküzdésére, megfeleő vitaminpótlásra és nem hanyagolom el még a náthát sem. Esetleg érdemes lenne a szakrendeléseket végigjárni góckutatás miatt( pl. egy nem fájó, de gyulladt fog is lehet, vagy izületi gyulladás, mandula probléma, megfázás is). Mindenképp konzultálj erről szemorvosoddal. Jobbulást :)
2011. dec. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!