Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklemcse 1 napig nem volt...

Misyutaki kérdése:

Kontaklemcse 1 napig nem volt a folyadékban, ebből lehet probléma?

Figyelt kérdés

Tegnap éjszaka véletlenül melle raktam a lencsem es nem a tartoba raktam.Valahogy kieset belolle . Es csak egy nappa kesobb vettem észre ,hogy a tartó tetején pihen. Össze memt es bekemenyedet.Most vissza tettem a folyadékba. Szerintetek ettől tönkre ment vagy lehet valami baj... mert h vissza puhul remélem még jo lehet. 30 napos fél kemény lencse. Valaki tudd tanácsot adni ?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 5. 00:35
 1/4 anonim válasza:

Én biztos hogy már nem használnám. Egész éjjel kint száradozott, rászállt a por (mert házi por sajnos mindenhol van), mivel nem volt folyadékba nem lett fertőtlenítve. Plusz ha összement és bekeményedett, lehet hogy sérült is. Kontaktlencsét hordok én is, és volt, hogy az egyik egy icipicit megsérült, még csak észre sem vettem, de ahogy beraktam olyan szinten irritálta a szemem, hogy ömlött belőle a könny és ki sem tudtam nyitni a szemem rögtön. Kín szenvedés volt, mire ki tudtam szedni.

A 30 napból amúgy mennyit viselted már? Van otthon másik? Ha igen, akkor szerintem vegyél elő másikat. :/

2015. szept. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors választ!

Kb 2 hete hordom.. az a baj hogy nincs masik .. se szemuveg... es nelkule teljesen vak vagyok :/

Mar teljesen vissza puhult.. karcot serulest nem lattam rajta... de félek betenni... speci lencsem van es kb1 honap more ujat kapok mert kulon szememre gyartjak mivel nagyon rosszul latok :/

2015. szept. 5. 01:41
 3/4 PPeePPiiTTaa ***** válasza:

Nehogy berakd!!!!!!


Nem szabad így már használni a lencsét, mert biztos hogy valami baja lett neki így az éjjel akkor is ha mondjuk te nem látod szabad szemmel!

Nem tudom mi a bonyolult dioptriád, de javaslom, hogy ne Ofotértba/vision expressbe rendelj lencsét, és akkor valószínű gyorsabban megkapod!

(a másik hogy pótszemüveged kellene hogy legyen, mert nem szabad 7/7 napot lencsézni!, ha nincs, az ofotértban van ilyen 7 ezer forintos gagyi, legalább abból szerezz be egyet, hogy legyen valamid, és ilyen helyzetekben ne vakoskodj!)

2015. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az 1. vagyok megint.

Megoldódott a probléma? :)

Arra nagyon figyelj, hogy nem jó dolog plusz lencse és/vagy szemüveg nélkül lenni. Mindenképpen szerezz be egy szemüveget, illetve ha teheted, egyszerre több lencsét rendelj, mert bármikor történhet valami, ami miatt rögtön cserélni kell. Főleg akkor, ha nagyon rosszul látsz! Én is mindig úgy oldom meg, hogy legyen tartalék és szemüvegem is van. Utóbbi abszolút nem a drága kategória, de tartaléknak jó. A szemed világával nem szabad játszani! :)

2015. szept. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!