Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveget vagy kontaklencsét...

Szemüveget vagy kontaklencsét vegyek?

Figyelt kérdés
Már több éve szemüveget hordok, de most szeretnék kontaklencsét venni.Anyám azt mondha hogy ne vegyek kontaklencsét mert elkapok valami szemfertőzést.Mondtam neki hogy van hozzá folyadék meg elötte alaposan kezet kell mosni.De sajnos nem tudom rábeszélni.Szerintetek hogy tudnám rávenni? 15/f

2015. szept. 6. 13:20
 1/2 anonim válasza:

Szia.Kb 15 éves lehettem amikor megvették nekem az első kontaktlencsét.Az volt életem legjobb döntése úgy gondolom.Az ember meg akkor kaphat el szemfertőzést,ha nem úgy használja ahogy kell.Fontos tiszta kézzel kivenni és berakni.Valamint nem szabad,hogy napokig bent hagyd a szemedben.

Mondjuk nem vagyok rá büszke,de nekem is volt több napig a szememben és semmi bajom nem lett tőle.

2015. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is váltás előtt állok, szemüveget hordok immáron 12 éve, és szeretném kirpbóálni a kontaktlencsét. Nekem kollégám mondta, hogy ne tegyem, mert az egyik ismerősének is meggyűlik vele a baja. Viszont sok pozitívumot is hallottam. Én úgy vagyok vele, hogy megpróbálom, aztán ha nem jön be vagy nem bírja a szemem akkor még mindig itt a szemüveg, de szerintem ha az előírtaknak megfelőlen van használva, akkor nem lehet baj. :)
2015. szept. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!