Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 7 évig csak kontaklencset...

7 évig csak kontaklencset hordtam, most csinaltattam 2 napja egy szemüveget?

Figyelt kérdés
Minusz 7 es feles amugy a dioptriam,nagyon fura a szemüveget hordani, faj tőle a szemem, es mindent ugy látok mint egy akvariumon keresztül látnék. Remelem hozza szokok majd, valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban?

#Kontaklencse szemüveg szem fájás
2014. jún. 8. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én szemüveggel kezdtem 14 évesem, és akkor nekem is olyan volt, amit leírtál, de aztán hozzászoktam kb. 1 hét alatt.
2014. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hat remelem en is de most eleg idegesítő ennyi pénzt kiadtam, mert azt mondtak hogy a szemüvegben majd pihen a szemem a lencse utan,,, de eddig nem ugy érzem amikor lencse van rajtam észre se veszem hogy van valami a szememmel most meg az egész latasom olyan fura mit egy ufó :(
2014. jún. 8. 21:19
 3/11 A kérdező kommentje:
Például megyek az utcán es nem érzékelem a lejtoket magam elott csak ha távolról latom ugyanez a lépcsőnél is...
2014. jún. 8. 21:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Elején ilyen :) max 1 hét és megszokod.
2014. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Okes köszi :))
2014. jún. 8. 21:59
 6/11 anonim ***** válasza:
én rendszeres szemüveg és kontaktlencse viselőként + hasonló dioptriával rendelkezem...lencséről váltok szemüvegre és ÖT (!!!) perc alatt áll át a szemem, amit te leírtál az arra utal, hogy nem megfelelő a szemüveg, amit kaptál - orvos vagy látszerész írta fel a szemüveget? milyen dioptriájú a kontaktlencséd? milyen dioptriájú a szemüveg? fókusztávolságod rendesen bemérték?
2014. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, 7 év rengeteg idő, épp ezért ahhoz is idő kell, hogy hozzászokjon a szemed. Én is így vagyok, bár én még mindig többször hordom a lencsét, de amikor szemüveghez van kedvem, inkább maradok annál. :D Napok kérdése és megszokod! ;)


21/L

2014. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os: nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek szokik hozzá hamar a szeme.
2014. jún. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
egy hét akkor is sok idő, és tapasztalatból írom, hogy nem feltétlen jó a szemüveg, nekem az 56 helyett csináltak egyszer 65-ös fókusztávolságú szemüveget...gyerek voltam, jött a majd megszokod duma...ja meg is szoktam, csak 1,5 dioptriába került 4 hónap alatt...vagy említhetném azt az esetet, amikor ferdén rakták be a lencsét a keretbe és jöttek a majd megszokom dumával...aztán másnap garanciában rendeltek új lencsét és újracsiszolták, valami hihetetlen módon azzal nem éreztem úgy, hogy nem stimmelnek az ívek és szögek a padlón, lépcsőn...
2014. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 napja...
2014. jún. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!