Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az olvasószemüveget csak...

Az olvasószemüveget csak olvasásra lehet használni? többi lent

Figyelt kérdés

Laptopozásnál vagy tv nézésnél is lehet használni?

15/L


2015. szept. 11. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Az olvasószemüveg attól olvasószemüveg, hogy olyan távolságra látsz vele jól, amilyen távolságról olvasni szokás. Laptop, számítógép használatánál is van, hogy jó, de nem mindig: ezeket jó esetben messzebbről nézed, mint ahogy olvasni szoktál. Ki kell próbálni, jól látsz-e vele, ha kényelmes távolságból nézed a képernyőt. TV-nézésnél már általában nem szokott jó lenni az olvasószemüveg: azt jóval távolabbról nézed, mint a könyvet vagy újságot, ráadásul fiatalkorban úgy szokott lenni, hogy akinek olvasáshoz kell szemüveg, az távolra jól lát. Az majd olyan jó 40 évvel később kezdődik, hogy olvasáshoz és távolra is kell szemüveg.
2015. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kényelmesen látsz vele, nem kell a szemed erőltetni, akkor igen.
2015. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Használható minden olyan tevékenységnél, ami közelre nézéssel jár.
2015. szept. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem külön szemüvegem van olvasáshoz, számítógéphez és utcára, de nekem már nagyon rossz a szemem. Ha csak két-három dioptriáról van szó, akkor lehet, hogy olyan kis különbség van a kettő közt, hogy megfelel egy szemüveg is.
2015. szept. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tévézéshez csak akkor javasolnám, ha 30 centiről nézed.
2015. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 PPeePPiiTTaa ***** válasza:

Az olvasó szemüveg 30-40 cm re használható szemüveg. Ha távolabb nézel vele csak erőlteted a szemed valamint hozzá fog szokni a szemed ahhoz hogy magasabb dioptriával nézel távolra és ez szemromláshoz vezet előbb-utóbb.

Ha számítógépet/tévét szeretnél nézni akkor másik szemüveget kellene használni.

Lehetőség van multifokális szemüveg készítésére (tudom picit drágább de 3 az 1 ben :D ), vagy ha távolra nem kell, akkor létezik olyan szemüveg ami "munka" szemüveg tehát 30cmtől kb 3m ig ad éles képet. (ez a 3m változó, lenncsétől függ).

2015. szept. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 PPeePPiiTTaa ***** válasza:
Egyébként ha 15 éves vagy, most néztem a kérdésnél, és neked van "olvasó" szemüveged, az nem olvasó szemüveg nyugodtan használd mindenhova!
2015. szept. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!