Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Körülbelül már a harmadik BAL...

Körülbelül már a harmadik BAL kontaktlencsém defromalodik el vagy megy tönkre, mindezt pár nap\1 hét alatt. Mit kezdjek a kontaktlencsével?

Figyelt kérdés
Mitol lehet ez? Nagyon idegesít, es ez igy már tobb tizezer forint. Nincs ezekre vmilyen garancia? Mit kezdjek a bal szemmemel vagy a balos kontaktlencseimmel?

2015. szept. 18. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan kell mindkét szemedre? Vagy más a dioptria, netán valamelyik szemedre tórikus kell? Egy dobozból vetted ki ezeket? Lehet épp egy gyenge széria, rosszul tárolták, akármi - sajnos ha nem tudod bizonyítani, nem igen érsz el semmit. De az is lehet, hogy az a szemed túl száraz. Vagy kevésbé esik kézre kivételkor és megsérted.
2015. szept. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A bal -2.5 a jobb -3 dioptriás torikus, es cilinderes. Asszem biofinity a márka, mindig ettol a cégtől rendelem, eddig nem volt baj, az utóbbi idoben csinalja ezt. Lehet h rossul szedem ki, mostantól oda Figyelek, de amugy nem hiszem. Azon gondolkodtam h mostantól lehet hogy 1napos eldobható lencsét kene hordanom, ugy tudom az olcsóbb is, Szerintetek ez jo ötlet, igaz ez?
2015. szept. 19. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:

A napi lencse a legdrágább.

Nekem egyszer 3 lencsém ment tönkre, rájöttem hogy a tároló a hibás, felsértette a lencsét valahogy, lecseréltem, azóta semmi gond. De ha hosszú a körmöd vagy nincs lereszelve normálisan az is okozhatja a bajt.

2015. szept. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 PPeePPiiTTaa ***** válasza:

A napi lencsét csak akkor érdemes használni, ha csak 1-2 alkalommal használod hetente, mert mondjuk ha minden nap, akkor elég drága mulatság.

Lehet, hogy kifogtál olyan lencséket amiket nem jól tároltak :( vagy valami ilyesmi gondjuk volt, mert a biofinity lencsék jók, én is olyat használok és még nem volt vele gondom. Sajnos nem lehet velük mit csinálni, ha egyszer elszakadnak, mert egyik optika sem veszi vissza őket úgy :(

2015. szept. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem szakadtak el, még soha semelyik, csak meggorrbulnek, eldeformalodnak es nem illeszkedik a szemre, mintha egy szempilla került volna a szemembe olyan érzés.
2015. szept. 21. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!