Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Orrcsepp került a szemembe,...

Orrcsepp került a szemembe, mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Kb. fél órája használtam Nasopax orrsprayt, és mivel nem jött az orromba fújáskor, ezért hátra tettem a fejemet, és úgy próbáltam meg felfele tartva az üveget fújni belőle. Így már sikerült, sajnos azonban a permetből kevés került a bal szemembe is. Nem csípett, de az orr közeli szemzúgot mintha egy kicsit kimarta volna, ott bepirosodott egy kicsit és egy kicsit fájt is. A hatóanyagai:

12 mg brómhexin-klorid és 2,5 mg oximetazolin-klorid üvegenként, 0,12 mg brómhexin-klorid és 0,025 mg oximetazolin-klorid adagonként (0,1 ml). Egyéb összetevők: nátrium-edetát, benzalkónium-klorid, tejsav, nátrium-hidroxid, tisztított víz. Azóta kimostam vízzel, kívül pedig letisztítottam sminklemosóval. Volt itthon Floxan antibiotikum, abból csepegtettem bele. Most eléggé gyulladt, pirosnak tűnik a szemem és fáj is kicsit. Mivel péntek este van itt vidéken nincs szemészeti ügyelet a hétvégén, ezért kétségbe estem, hogy hova forduljak? Azt lehet-e problémám ebből, károsodhat a szemem?


2015. szept. 19. 00:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Én múlt hónapban Novorin orrcseppet csepentettem műkönny helyett véletlenül a szemembe, szerencsére azonnal észrevettem, kimostam és műkönnyet cseppentettem bele utána, nekem nem lett baja a szememnek.

Persze ha nagoyn bepirosodott és fáj, akkor lehet mégiscsak szemészetre kellene menned szemcseppért, amúgy víztől is kipirosodhat, nekem a víz csípni is szokta szemem.

2015. szept. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj.
2015. szept. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!