Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mekkora dioptriáig célszerű...

Mekkora dioptriáig célszerű szemüveget csináltatni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy bizonyos dioptria fölött gondolom, már látványosan vastagabb a lencse és célszerűbb a kontaktlencse..

Egyelőre még szemüvegem van, de sajnos minden évben romlik egy negyed-fél dioptriát a szemem és egy idő után gondolom, át kellene térnem majd a kontaktlencsére..


2015. szept. 21. 15:19
 1/4 anonim válasza:
Ez nem így megy,hogy te otthon kiagyalod. Amit és ahogy a szemész eldönti.
2015. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szemüveg mindig fog kelleni. Ha más nem tartalékba. És nem tudod hogy hanyas most a szemed, de majd idővel beáll. Az orvos meg úgyis megmondja mert sok esetben nem lehet kontaklencsével korrigálni. Akkor amrad a szemüveg.
2015. szept. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 12 évig voltam szemüveges, most áttérek kontaktlencsére... rengeteget romlott a szemem és aztmondták a kontaktlencsével teljesen korrigálják úgymond, tehát nem lesz dioptriakülönbség (az én szemem nem azonos dioptriájú, szemüvegnél meg ugye a kettőt össze kell mérni, hogy hogy kéynelmes), olyan dioptriájú lesz a kontaktlencse, mint amilyen a szemem is. Mostmár nagyon fejlett a vékonyítás, nekem kétszeres vékonyítással készült el a szemüvegem, és lehet olyan kereteket kapni, amelyeknél nem is látszik ahol picit vastagabb. Viszont árat illetően nagyon húzós, két éve fizettem 85 ezer forintot... ebből 12 ezer forint volt a keret :) Ha a pénzügyi dolgokat nézzük a szemüveget egyszer fizeted ki, de ha vigyázol rá és sokáig jól látsz benne, akkor akár évekig is jó.. kontaktlencse olcsóbb, viszont sűrűbben kell megvenni, ami ha összeadódik egy évre az majdnem ottvan egy szemüveg árával.. de nekem gazdaságosabb a kontaktlencse, egyszerre annyi pénzt kiperkálni.. egy ember havi fizetése kb.. vagy még annyi se :)
2015. szept. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én esténként használom csak a szemüvegem, napközben-iskolában, sportnál is kontaktlencse, semmi bajom nincs vele. Elmész az orvoshoz és megmondod,. hogy szeretnél
2015. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!