Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valami beleszúródott a szememb...

Valami beleszúródott a szemembe, otthon hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Tegnap este lefekvéskor amikor becsuktam a szememet hirtelen nagyon erősen egy helyen alul jobb oldalt éles szúrást éreztem. Azonnal kinyitottam, és arra gondoltam, hogy van egy felső szempillám, ami rövidebb, mint a többi és lefele áll, tehát ez szúródhatott bele. Azt sajnos nem tudtam megállapítani, hogy a szemgolyóba, vagy csak a kötőhártyába szúródott-e bele. Reggel megnéztem és elég piros, eres volt a kötőhártya és könnyezett is a szemem. A könnyezés elmúlt, Corneregellel kezeltem (3X), de továbbra is piros eres maradt a kötőhártya, kisebb mértékben fáj a szemem, és szúrás érzés is jelentkezik időnként. Idegentestet nem láttam benne, sem szúrásnyomot. Délután elmentem a szemészetre, ahol közölték, hogy akut esetek ellátása délelőtt történik, jöjjek vissza holnap (a nővér azt sem engedte, hogy beszéljek az orvossal), ezért holnap délelőttre kaptam időpontot. Tanácsolni sem tudott semmit, hogy mivel kezeljem a szememet. Sajnos ez vidék, itt nincs mit tenni, nincs hova menni, csak nagyon súlyos esetekben hívják be a szemész orvost az ügyeleten is. Tehát nem jutottam előrébb, hazamentem és még volt itthon egy kevés Floxan csepp, most este csepegtettem belőle. Eléggé kétségbe estem, mivel nem tudom, hogy a szempilla szúródott-e bele a szemembe, vagy valamilyen más idegentest került bele, lehet-e komolyabb bajom ebből, elegendő-e ha csak holnap látják el? Hallottam olyan esetről, hogy valaki nem ment el orvoshoz 1 napon belül és megvakult, ezért nagyon aggódom. Örülnék, ha esetleg egy szakember tudna valamit javasolni, hogy addig is mivel kezeljem.
2015. szept. 22. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem szúródott bele semmi, hanem kötőhártyagyulladásod lett és azért érzed a szúrást a szemedben, majd kapsz ma rá szemcseppet és pár nap alatt elmúlik.
2015. szept. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Langyos vízzel öblíteni
2017. máj. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!